SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin transferleri bir Ozan Tufan değil!

Fenerbahçe yönetimi, Ozan için Bursaspor'a 7 milyon Euro ödemişti. UEFA FPP kuralı gereği, bu sezon Aatif, Wiel, Neustadter, İsmail ve Martin Skrtel için kasadan sadece 6 milyon Euro para çıktı.

Güncellenme: 10:38, 17/07/2016
Fenerbahçe’nin transferleri bir Ozan Tufan değil!

Yeni sezon için transferde akılcı bir transfer politikası yürüten Fenerbahçe, geçen yıl sadece Ozan Tufan'a ödediği bonservis bedeline, bu kez tam 5 oyuncu aldı. Ozan'ın transferi için Bursaspor'a 7 milyon Euro ödeyen sarı-lacivertli yönetimin kasasından, bu kez renklerine bağladığı Aatif, Van der Wiel, Neustadter, İsmail Köybaşı ve Martin Skrtel için sadece 6 milyon Euro çıktı. İsmail, Neustadter, Aatif veWiel için bonservis ücreti vermeyen Kanarya, Skretel için 5+1 (6) milyon Euro ödedi.

ozan-tufan-17-7

Fenerbahçe’nin 6 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek transfer ettiği 5 futbolcunun ‘transfermarkt' verilerine göre toplam değeri 33 milyon Euro (109 milyon TL). Kiralıktan dönen Emenike, Stoch ve Salih Uçan'ın da toplam piyasa değeri 16.5 milyon Euro (55 milyon TL). Bu oyuncular da eklendiğinde, toplam piyasa değerleri yaklaşık 46 milyon Euro (yaklaşık 155 milyon TL) ediyor. Sarı-lacivertli yönetim, bu oyuncuları devre arası ya da sezon sonunda elden çıkardığı takdirde, büyük bir gelir sağlayabilecek konumda.

Yayınlanma Tarihi:09:27,