SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’de darbe girişimi Antalya’da eğlence

Dün gece 22:30 sıralarında gerçekleştirilen darbe girişimi tüm Türkiye'yi sarsarken, Antalya'da Eto'o Vakfı'nın maçı için gelen yıldızlar eğlenceye daldı.

Türkiye dün gece TSK'ye mensup bir grup askerin darbe girişimi ile sarsıldı.
Saat 22:30 sıralarında devlet yönetimine el koyulduğunu açıklayan asker, sabaha kadar süren çatışmalarla bastırıldı.
Aynı saatlerde Antalyaspor'un yıldızı Samuel Eto'o'nun Vakfı adına düzenlenecek hayır maçının galası vardı. Dünyaca ünlü yıldızlar gala için Antalya'da toplandı.
Saat 00:00'ye kadar süren gala gecesine birçok ünlü isim katılırken, Türkiye'nin yaşadığı olağanüstü durumdan habersiz eğlencelerini sürdürdüler.
Askerin 'Ülke yönetimine el konuldu' açıklamasına rağmen keyiflerini bozmayan futbol dünyanın ünlü isimleri keyiflerini bozmadı.
Bilindiği üzere Antalyasporlu Samuel Eto'o'nun adını taşıyan vakfın düzenlediği ve aralarında Messi'nin de bulunduğu dünya yıldızlarının top koşturacağı karşılaşma bugün saat 20.45'te Antalya Stadyumu'nda oynanacaktı.
Türkiye ve Dünya Karması'nı karşı karşıya getirecek maçta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç da forma giymesi bekleniyordu.
Ancak yaşanan darbe girişiminin ardından devletin hükümet kanadının gösteri maçına katılması beklenmiyordu.
Hayır maçına katılması beklenen Lionel Messi, Neymar ve Andreas Iniesta'nın da Türkiye'de yaşanan darbe girişimi nedeniyle uçaklarını iptal ettiği ve maça gelmeyecekleri öğrenildi.
Türkiye'de yaşanan darbe girişimi sonrasında Eto'o Vakfı'nın düzenlediği yardım maçının oynanıp oynanmayacağı merak konusu oldu.
Yapılan açıklamada "Samuel Eto'o Vakfı'nın kuruluşunun 10'uncu yıl kutlamaları kapsamında, Antalya'da dünyaca ünlü yıldızlar ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın forma giyeceği duyurulan bu geceki yardım maçı, güvenlik gerekçesiyle iptal edildi" denildi.
Maç organizasyonu yapan World Turizm Form Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Özcan, Afrikalı çocuklara yardım amacıyla bu gece saat 20.45'te oynanması planlanan maçın, Emniyet Müdürlüğü'nün güvenlik sebebiyle yaptığı uyarıya istinaden iptal edildiğini söyledi.
Kazım Özcan, "Kiralayacağımız özel uçakla yabancı konuklarımızı öğleden sonra Barselona'ya götüreceğiz" diye konuştu.
Etkinlikler kapsamında dün gece gala gecesine katılan ünlü yıldızlar Hazard, Essien, Okocha, Appiah, Nouma, Nwankwo Kanu, Deco, Puyol, Kolo Toure, Desailly, İtalyan teknik direktör Fabio Capello, olaylardan olumsuz etkilendi.
Samuel Eto'o'nun ise üzgün olduğu belirtildi.
Maç iptal edilmese, dünya yıldızı Messi'nin bugün öğle saatlerinde Antalya'ya gelmesi bekleniyordu.
Galanın yapıldığı otelde konaklayanlar arasında, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Emre Belözoğlu, Tanju Çolak da yer alıyor.