SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2016-17 futbol sezonu hazırlıkları için 3 Temmuz’da Slovakya’nın Samorin Kasabası’nda kampa giren Trabzonspor, bu sabah gerçekleştirdiği antrenmanla 1. etap kamp çalışmalarını tamamladı.

KONDİSYON AĞIRLIKLI ANTRENMAN YAPTILAR

Trabzonsppor’un 22 futbolcuyla başlayan Samorin kampında sporcu sayısı, yeni transfer Azeri asıllı Rus golcü Ramil Sheidaev’in katılımıyla 23’e ulaştı. Hazırlık maçının oynanmadığı, ağırlıklı olarak kondisyon yüklemelerinin yapıldığı kamta bordo mavililer, 26 antrenman gerçekleştirdi.

GAZETECİLERE 20 DAKİKA SINIRI

Ramazan Bayramı’nda basın mensuplarına kamp yaptıkları otelin kapılarını açan teknik direktör Ersun Yanal, antrenmanlarda ise basın mensuplarının sadece 20′ şer dakikalık bölümü takip etmesine fırsat tanıdı.

Futbolcuların oldukça hırslı, neşeli ve istekli oldukları gözlenen kamp döneminde Ersun Yanal’ın uyguladığı antrenman metotları dikkat çekti, futbolcular kampın ilk günlerinde oldukça zorlandı. Kampın son bölümlerinde taktik ve takımdaşlık duygusunu artırmaya dayalı çalışmalara ağırlık veren Ersun Yanal’ın agresif, coşkulu ve ofansif yönü yüksek oyun anlayışını takıma adapte etmeye çalıştığı görüldü.

ABDÜLKADİR YILDIZLAŞTI

Kampta 1461 Trabzon’dan dahil edilen oyuncular arasında en çok ön plana çıkan altyapı oyuncusu Abdülkadir Ömür oldu. Hem fiziksel, hem de yetenekleriyle ön plana çıkan, hırsı, azmi ve mücadelesiyle dikkat çeken 17 yaşındaki Abdülkadir’e teknik heyet yakından ilgilendi. Abdülkadir’in yeni sezonda kadroda kalacak gençler arasında yer alınmabileceği belirtildi.

GÖKHAN ALSAN FARK YARATTI

Geride kalan sezonda Karabükspor’a kiralık olarak forma giyen Gökhan Alsan, yeni sezon için Ersun Yanal tarafından kamp kadrosuna dahil edildi. Orta saha oyuncusu olan Gökhan Alsan’da kampın öne çıkan isimlerinden oldu. Hırsı, mücadelesi ve çalışma azmiyle dikkat çeken 26 yaşındaki oyuncunun da yeni sezon kadrosunda yer alacağı bildirildi.

KAMPIN EN NEŞELİSİ YUFUS ERDOĞAN

Trabzonspor’un Samorin kampında antrenmanlarda en neşeli isim olarak ön plana Yusuf Erdoğan çıktı. Çalışmalar sırasında sürekli arkadaşlarıyla şakalaşan Erdoğan, kazandığı yarışmalarda sevincini de üst seviyede yaşadı. Neşeli tavırlar ortaya koyan genç oyuncu, yeni sezona da oldukça iyi motive olmuş bir izlenim verdi.

SHEİDAEV ÇABUK KAYNAŞTI

Trabzonspor’un yeni transferi Ramil Sheidaev de takıma çabuk uyum sağladı. Antrenmanlarda neşeli olduğu gözlenen 20 yaşındaki golcü oyuncunun en çok Semih Karadeniz’le yakınlaştığı dikkati çekti. Geldiği ilk günden beri Semih ile yakın diyalog kuran Sheidaev, antrenmanlarda da sık sık Semih ile bir araya gelerek çalıştı.

MEHMET EKİCİ TAKIMLA ÇALIŞAMADI

Bordo mavili takımda Samorin kampına sakat olarak başlayan Mehmet Ekici, 14 gün boyunca kendisine verilen özel programa uymak zorunda kaldı. Bu süreçte tam olarak iyileşemeyen orta saha Mehmet Ekici, kamp boyunca takımla birlikte çalışamadı.

MUSTAFA YUMLU’NUN SAKATLIĞI GEÇTİ

Kampın ilk 5 günü sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı çalışan Mustafa Yumlu ise sakatlığını tamamen atlatıp bordo mavili takımın çalışmalarına katıldı. Kampın son günlerinde belinde ağrı hisseden Ramazan Övüç’ün ise Trabzon’daki çalışmalara katılacağı belirtildi.

BU AKŞAM DÖNÜYORLAR

Samorin’de 14 günlük kampını bitiren Trabzonspor, böylece 1’inci etap kamp çalışmalarını tamamladı.

Bu akşam saat 23.20’de uçakla Trabzon’a dönecek olan bordo mavili takım, 20 Temmuz’da Trabzon’da çalışmalarına yeniden başlayacak. Trabzonspor, 24 Temmuz’da ikinci etap kamp çalışmaları için Macaristan’a gidecek.