SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik Direktör Okan Buruk’un ekibinden olan sarı- kırmızılı ekibin Yardımcı Antrenörü İrfan Saraloğlu, Göztepe gibi büyük bir camiaya geldiklerini hatırlattı. Transferi yüzde 80 oranında tamamladıklarını, birkaç transfer daha yapmayı planladıklarını anlatan İrfan Saraloğlu, genç oyunculardan oluşan bir kadro kurduklarını bildirdi. Palandöken’de iklim ve saha durumunun elverişli olduğuna dikkati çeken Saraloğlu, fizik güç ve taktik anlamında güzel bir çalışma ortamı bulduklarını belirtti. Önümüzdeki pazartesi günü Gençlerbirliği takımı ile ilk hazırlık maçını oynayacaklarını ifade eden İrfan Saraloğlu, şunları söyledi:

“Hedefimiz şampiyonluk. Şampiyonluğa oynayacak ekip oluşturmaya çalıştık. Hedefi olan takımların transferi bitmez. Sezon boyunca devam eder. Her bölgeye takviyeli birbirlerini destekleyen çabuk dinamik oyuncuları almaya çalıştık ve yüzde 80 transferi tamamladık.. 4 gündür Palandöken’deyiz. Önümüzdeki hafta Pazartesi günü Gençlerbirliği’yle hazırlık maçı yapacağız. Gençlerbirliği’nden sonra bir hazırlık maçı daha yapıp kampın ilk etabını tamamlamış olacağız.”

Transferlerini yıldız veya yıldız adayı olarak nitelendiren İrfan Saraloğlu, “Umarım kapasitelerinin tamamını sahaya yansıtabilecekler ve toplum tarafından değer gören saygı duyulan bir takımın parçası olacaklar. Transferlerde Beşiktaş’tan kaleci Günay’ı, talebemiz olan Tanju’yu aldık. Tanju, Elağzığspor, Beşiktaş ve Karabük’te oynamış kardeşimiz. Sağ ve sol beke takviye olacak. Stopere Fransız kökenli Leo geldi. Orta sahaya Elazığ’da oynayan santfor Kossi Prince Segbefia aldık. Geçen yıl Alanya’da kiralık oynayan Tayfur Bingöl’ü de forvete transfer ettik. Kiralık olarak Elazığ’da oynayan Halil geri döndü. Yönetim kurulu ve başkanımız bize sonsuz destek veriyor. Büyük başarılara imza atacak ekip oluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

İrfan Saraloğlu, bir futbol adamı olarak Göztepeli taraftardan olaya kısa süreli değil uzun süreli bakmalarını ve sabırlı olmalarını istedi. Taraftarın çok ciddi güç olduğuna işaret eden Saraloğlu, “Biz onları itici güç olarak karşımıza değil, yanımıza ve arkamıza almaya çalışacağız. Ligde 34 maç oynayacağız. Birinci maçtaki üç puanla son maçtaki üç puan arasında bir fark yok” dedi.