SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Van Der Wiel’den Gökhan Gönül göndermesi

Fenerbahçe’nin yeni transferi Gregory van der Wiel, Gökhan Gönül’le arasında yapılan kıyaslamaya ilginç bir yanıt verdi: "Bu zamana kadar 15 kupa kazandım. Benden önce kimin oynadığına bakmıyorum."

Güncellenme: 12:20, 15/07/2016
Van Der Wiel’den Gökhan Gönül göndermesi

Fenerbahçe'nin yeni sağ beki Gergory van Der Wiel açıklamalarda bulundu. Panathinaikos maçı sonrası Milliyet gazetesinin sorularını yanıtlayan Hollandalı futbolcu, Pereira’nın yeni sistemini yorumlarken ve takımdan ayrılan Gökhan Gönül sorusuna ise ilginç cevap verdi.

Wiel'den ilk olarak Teknik Direktör Vitor Pereira'nın denemeye başladığı 3-5-2 sisteminin kendisi adına avantaj olduğunu ifade etti ve şunları söyledi:

“Sistem herkes için yeni. Ben de ilk kez oynuyorum. Ama benim için iyi bir sistem olduğunu düşünüyorum. Çünkü daha atak oynayabiliyorum. Daha çok koşuyorum. Çizgiyi daha iyi kullanabiliyorum. Her gün bu sistem üzerinde çalışıyoruz ve daha iyiye gidiyoruz. Sürekli çalışmaya devam etmeliyiz.”

9 yılın ardından Fenerbahçe’den ayrılan ve Beşiktaş’a transfer olan Gökhan Gönül'ün kendisiyle olan kıyaslama hakkında da konuşan Wiel, böyle bir kıyaslamaya çok şaşırdığını belirterek ardından net ifadelerle cevap veriyor:

Benim için bir baskı yok. Arka arkaya altı lig şampiyonluğu yaşadım. Kariyerimde 15'ten fazla kupa, ödül kazandım. Ben baskıya alışığım. PSG'de oynadım. Orada daha çok baskı vardı. O yüzden bu konuda baskı hissetmiyorum. Benden önce kimin oynadığına da bakmıyorum. Şimdi bu pozisyonda ben varım ve elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.

İSTANBUL ŞAŞIRTTI

Hollandalı futbolcunun İstanbul hakkındaki yorum ise, “İstanbul'da biraz trafik var. Ama bu kadar güzel olması beni şaşırttı. Daha önce hiç gelmemiştim. Büyük bir şehir ve istediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz” şeklinde oldu.