SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aytaç Kara en büyük hayalini açıkladı

Trabzonspor'un orta saha oyuncusu Aytaç Kara, Türkiye'nin büyük bir camiasında futbol oynadıklarını belirtti, "Bu camiada bir kupa kaldırmak, büyük hayalim. İnşallah bunu bu sene yakalarız" dedi.

Güncellenme: 17:37, 15/07/2016
Aytaç Kara en büyük hayalini açıkladı

Kamp yaptıkları Slovakya’nın Samorin Kasabası’nda açıklamalarda bulunan Trabzonsporlu  futbolcu Aytaç Kara, 2. kampta da aynı şekilde çalışmalarını sürdürmek istediklerini ifade ederken şunları söyledi:

“Bu kampın çok ciddi hazırlıklarla geçtiğini zaten diğer takımlardan erken toplanarak göstermiş olduk. Teknik direktörüm Ersun Yanal, sahada koşan, hırslı, mücadele eden, her zaman baskı ve pres yapan bir takım istediği için kampın zor geçeceğini tahmin ediyordum. Arkadaşlarım da bunu gördü. Kamp çok yararlı ve güzel geçti.”

“GERÇEK AYTAÇ’I BU YIL HERKES İZLEYECEK”

İki ciddi sakatlık yaşadığını hatırlatan Aytaç, ” İnsan grip olduğunda bile bir hafta ayağa kalmakta zorlanıyor. İki ciddi sakatlık geçirdim. Biri 8, diğeri 7 ayı aldı. İnsan kolay toparlanamıyor. Bunun için 2 yıl üst üste ekstra çalışmalar yaptım. Ama bu sezon Ersun hocamla farklı şekilde hazırlanıyoruz. Bu sene herkes gerçek Aytaç’ı izleyecek” diye konuştu.

“TAKIM İYİ OLMAZSA HAYALLER DE GERÇEKLEŞMEZ”

Hayallerin gerçekleşmesi için takım olarak iyi olmaları gerektiğine dikkat çeken 23 yaşındaki Aytaç, şöyle devam etti:

“Takım iyi olmazsa, kişisel olarak hiçbir şey gerçekleştiremeyiz. Hayallerimiz de gerçekleşmez. İyi oyuncular olacak ki takımı her zaman daha da ileriye taşıyabilelim. Gelecek arkadaşlarla rekabet içinde olacağız ama bu ekibe çok güzel şekilde yansıyacak. Oyuncu elbette kendi yerini vermek istemez. Bu nedenle her zaman mücadele edeceğiz.”

“HAYALİM VAR”

Trabzonspor’da kupa kaldırmanın büyük hayali olduğunu söyleyen Aytaç, “Sonuçta Trabzonspor gibi Türkiye’nin büyük bir camiasında oynuyoruz. Bu camiada kupa kaldırmak büyük hayalim. İnşallah bunu bu sene yakalarız. Milli takıma tekrar geri dönmek istiyorum. Bunu 20 yaşında başarmıştım” dedi.

“HER HOCANIN TARZI FARKLI”

Her antrenörün kendine göre tarzı olduğunu kaydeden Aytaç, “Ersun hocanın çalışma tarzını çok beğeniyorum. Eskişehirspor’da da birlikte çalışmıştık. Futbolcuyu geliştirebilecek, gücünü sahada tamamen göstertebilecek, o gücünü 90 dakika sahaya yansıtacak şekilde çalıştırıyor. Kamp çok güzel geçti. Çalışmalardaki hırsı, mücadeleyi inşallah sahaya da yansıtırız” ifadelerini kullandı.

“ÇOK YETENEKLİ GENÇ OYUNCULARIMIZ VAR”

Aralarında çok yetenekli genç oyuncuların olduğunu da söyleyen Aytaç, “Aramızda bulunan genç oyuncuların hepsinin şansı var. Tüm genç arkadaşlar çok güzel çalıştı. Onlarla ilgili kararı elbette hocamız verecek. Gerçekten de aramızda çok yetenekli genç oyuncular var” diye konuştu. Lig şampiyonluğu konusundaki soruya cevap veren Aytaç, bu konuda şunları söyledi:

“Daha çok erken. Takımlar kadrolarını tam olarak kurmadı. Biz de daha transferlerimizi tamamlamadık. Teknik, taktik hazırlıklar var. Bunları zamanla göreceğiz. Bu konuda konuşmak için çok erken.”