SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sinan Gümüş: “Milli takımdan teklif gelmedi”

Galatasaray'ın genç yıldızı Sinan Gümüş, milli takımdan kendisine bir teklif gelmediğini, tercihini henüz yapmadığını ama gönlünün Türkiye'den yana olduğunu söyledi.

Güncellenme: 16:00, 14/07/2016
Sinan Gümüş: “Milli takımdan teklif gelmedi”

Galatasaraylı Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bu sene 3 kupayı da almak istediklerini ifade eden ikili, sarı-kırmızılı takımın şampiyonluk hedefi olduğunu vurguladı. Hangi milli takımı seçeceği sorulan Sinan Gümüş ise, henüz bir milli takımdan teklif gelmediğini ve teklif geldikten sonra bunu değerlendireceğini söyledi.

Sinan Gümüş, “Daha tercihimi yapmadım. Önce bir teklif gelmesi lazım teklif için. O yüzden bekliyoruz. Benim hedefim önce öğrenmekti. Öğrenip sahada göstermek gibi bir amacım vardı. 3 aylık bir sakatlığım da vardı. Taraftar sevgisi benim için büyük bir motivasyon. Löw ne zaman bana teklif yaptı? Bu konuları iyice düşündük. Doğum yeri Almanya biraz pasaport sıkıntısı var. Gönlüm Türkiye’den yana . Teklif gelise o zaman açıklama yaparız.” diye konuştu.

Taraftar sevgisinin kendisi için bir motivasyon kaynağı olduğunu ifade eden genç yıldız Sinan, “Koray inşallah sağlıklı bir şekilde döner. İnşallah onunla birlikte kupalar kazanırız. Daha tercihimi yapmadım. Önce bir teklif gelmesi kalazım teklif için. O yüzden bekliyoruz. Benim hedefim önce öğrenmekti. Öğrenip shada göstermek gibi bir amacım vardı. İlk sene az bir şans bana hoca vermişti. İkinci sene bu kadar güzel geçeceğini kimse düşünmüyordu ama iyi geçti. 3 aylık bir sakatlığım da vardı. Taraftar sevgisi benim için büyük bir motivasyon. İlk sene az bir şans bana hoca vermişti. İkinci sene bu kadar güzel geçeceğini kimse düşünmüyordu ama iyi geçti. Kim iyiyse hoca onu oynatıyor. Bruma, Podolski, Emrah hepsi yetenekli oyuncu. Rekabet olunca performans da artıyor. Hoca en iyisini kimi görüyorsa onu oynatır. 34 hafta var. 34 haftada aynı oyuncuların oynaması mümkün değil. Biz şampiyonluk ve kupalar kazanmak istiyoruz. Geçen sene Fenerbahçe bir sürü transfer yaptı, şampiyon olmaladılar Takım olarak güçlüysen, herkes herkes için koşarsa kazanırsın. Güzel transfer olur da bir pozisyonda.. Bu sene Avrupa’ya gidemeyeceğiz. Daha rahat olcağız ligde.” ifadelerini kullandı.

Sinan Gümüş demeç verdiği sırada soruyu unutması sonrasında “Soru neydi abi” demesi salonda gülüşmelere yol açtı.

YASİN ÖZTEKİN: “BAZI HABERLER ALAKASIZDI”

Geçtiğimiz sezon Yasin Öztekin’in yeni sözleşme görüşmeleri konusunda çıkan spekülasyonlar hatırlatılan deneyimli oyuncu, bazı haberlerin kendisinden bağımsız olduğunu söyledi. Yasin Öztekin’in menajeri, yönetimin kendilerine verilen sözleri tutmadığını söylemişti.

Yasin Öztekin, Bu sene 3 kupaya da adayız. Hocalarımızla beraber bütün takım birlikte. Hazırlık maçlarımız var. İyi çalışıp, iyi hazırlanıp sezona iyi hazırlanmak istiyoruz. Basında bazı şeyler çıkıyor. Menajerim birkaç tane açıklama yaptı. O zamanlar konuşuyorduk, her zaman konuşuyoruz yönetimle, hocamızla. Öyle görüşmeler vardı yönetimle. Bazı haberler benden habersiz ve alakasızdı.

sinan-gumus-yasin-oztekin-125125

Yayınlanma Tarihi:15:01,