SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olimpiyata sayılı günler kalırken olimpiyata gidecek güreşçilerimizde çalışmalarını artırdı. Özellikle sporcularımız açısından kondisyon ve ağırlık çalışmaları için Bolu Aladağ kamp eğitim merkezini tercih etti.

Olimpiyatların başlamasına 30 gün kala Rio’ya gidecek Grekoromen ve Serbest Güreş A Milli Takımları olimpiyata beraber hazırlanacak. 3 Temmuz tarihinden itibaren bayram arası vermeden Bolu Aladağ’da kamp yapan serbest takımın yanına, 16 Temmuz tarihinden itibaren grekoromen takımda eklenecek. İki takımın olimpiyat güreşçileri burada yaklaşık bir hafta boyunca beraber çalışacak.

Grekoromen Aladağ’dan Rio’ya gidecek

Serbest Güreş Milli Takımın Aladağ’daki kampı 23 Temmuz tarihinde sona erdi. Ardından milliler kamp çalışmalarını Ankara Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi’nde sürdürdü. Grekoromen takım ise Aladağ’daki kampını 10 Ağustos tarihine kadar sürdürdükten sonra oradan da olimpiyatlar için direk Rio’ya geçecek.

Ortak kamp yapacak olimpiyat sporcularımızın isimleri ise şöyle:

Serbest: Taha Akgül, Soner Demirtaş, İbrahim Bölükbaşı, Mustafa Kaya, Süleyman Atlı ve Selim Yaşar Grekoromen; Rıza Kayaalp, Selçuk Çebi ve Cenk İldem.