SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli takım antrenörüne tarihi FETÖ cezası

Milli Takımın hazırlık kampına cemaate mensup bir kişinin  gelerek sporcularla görüştüğünü video ile kanıtlayan Milli Takım antrenörü Metin Altıntaş’a 8 yıl hak mahrumiyeti cezası verildi.

Güncellenme: 15:18, 14/07/2016
Milli takım antrenörüne tarihi FETÖ cezası

Atmalar Milli Takımı'nın 31 Ocak- 26 Şubat 2015 tarihleri arasında İzmir Alsancak'taki Volley Otel'de  yaptığı kampa, 22 Şubat 2015 tarihinde cemaate mensup bir kişi geldi ve sporculardan İsmail Çalışkanlı, Furkan Ardıç ve Metin Güdücü ile görüştü. Bu durumdan rahatsız olan antrenör Metin Altıntaş, görüşmeyi kayda aldı.

Ali ERDOĞAN / ANKARA ÖZEL HABER 

CD SARAY'DA YERLİKAYA'DA

Altıntaş, Fettullah Gülen cemaatine mensup kişinin sporcularla görüştüğü CD'sini  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Baş Danışmanı eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya  ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'na  iletti. Ancak Atletizm Federasyonu harekete geçerek, antrenör Metin Altıntaş'ı Ceza Kurulu'na sevk etti. Kurul da 2 Mart 2106'da 8 yıl hak mahrumiyeti cezası verdi.

Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu cemaatçilerle görüşen sporcular Metin Güdücü, İsmail Çalışkanlı ve Furkan Ardıç'a, dikkat ve özeni göstermeyip, talimatlara uygun davranmadıkları için ihtar cezası verdi.  Antrenör Metin Altıntaş'ın ise, Federasyon Başkanı ile Yönetim Kurulu üyelerini itibarsızlaştırma ve iftira atmak suretiyle hedef gösterdiğini savunarak 8 yıl hak mahrumiyeti cezası verdi..

Yayınlanma Tarihi:14:02,