SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Altıparmak: Bambaşka bir Manisaspor izleteceğiz

Manisaspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, önümüzdeki sezon taraftarın gözüne hoş gelen bir futbol oynayacaklarını söyledi.

Güncellenme: 12:43, 14/07/2016
Mehmet Altıparmak: Bambaşka bir Manisaspor izleteceğiz

Ege’nin PTT 1’inci Lig’deki temsilcilerinden Manisaspor’un Davraz kampı başlarken, Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, camiaya umut veren açıklamalar yaptı. Davraz’a hareket öncesi konuşan Altıparmak, yeni sezonda futbolseverlere bambaşka bir Manisaspor izleteceklerini belirterek, “Koşan, mücadele eden, pas yüzdesi yüksek, pozisyon üreten, göze hoş gelen futbol oynayan bir takım hedefliyoruz. 1-0 geriye düştüğümüzde, taraftarımızın “Bu maçı 2-1 kazanırız’ diyeceği bir ekip olacağız. Bunun için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz ve gerçekten de çok çalışacağız” ifadesini kullandı.

İç ve dış transferde istedikleri hemen her futbolcuyla anlaştıklarını, bunun da morallerini yükselttiğini sözlerine ekleyen tecrübeli teknik adam, 5-6 takviye daha yapacaklarını belirterek şu bilgileri verdi:

“Atletico Madrid’li Keita’nın transferi bitti. Önümüzdeki hafta gelip imza atacak. Eski futbolcumuz Milijas Çin’deki kulübünden ödeme bekliyor. Parası verilmezse bonservisini alıp gelecek. Dinamo Bükreşli Essomba’ya başka talipler çıkıncı kulübü bonservisini üç katına yükseltti. Malesef yabancı transferinde bu durumla sıkça karşılaşıyoruz. Bu yüzden rakamı düşürmelerini bekliyoruz.”

“BAYRAM DEĞİŞİMİ GÖREMEDİ”

Manisaspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, sözleşmesini tek taraflı fesheden kaleci Bayram’ın kulüpteki değişimi göremediği için bu şekilde davrandığını söyledi. Altıparmak, “Bayram geçmişte yaşadığı bir takım olaylar nedeniyle böyle bir karar aldı. Ancak Manisaspor’da işler eskisi gibi yürümüyor. Yeni bir ligde, yeni bir anlayışla yer alacağız. Transferde önemli olan sizin futbolcuyu istemeniz değil, futbolcunun sizi istemesidir. Bayram tercihini farklı kullandı. Kendi bileceği iş. En kısa sürede bir kaleci takviyesi yaparak bu eksiği gidereceğiz” şeklinde konuştu.