SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İbrahim Üzülmez’den İsmail Köybaşı yorumu

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye giden İsmail Köybaşı için, "O karakterli bir arkadaşım. Profesyonellikte bunlar oluyor" yorumunu yaptı.

Güncellenme: 11:35, 13/07/2016
İbrahim Üzülmez’den İsmail Köybaşı yorumu

Spor Toto Süper Ligi geçen sezon 10’uncu sırada tamamlayan Gençlerbirliği, yeni sezon hazırlıklarını Palandöken Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde sürdürüyor. Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, “Palandöken’de enerji depoluyoruz” dedi.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Palandöken Yaylası’ndaki kampın 18 Temmuz’a kadar devam edeceğini ve iki hazırlık maçı oynayacaklarını bildirdi. Kadroda bulunan 24 futbolcu ile daha çok kondisyona yönelik olarak günde 2 antrenman yaptıklarına işaret eden Üzülmez, Faslı Mostapha El Kabir’ın kadro dışı bırakılmasıyla ilgili olarak, “El Kabir yanıma geldi, çalışmak istemediğini söyledi. Geçen sene El Kabir’de bazı sıkıntılar vardı ama ben takımın menfaatini düşünerek onun yanında olmaya, destek vermeye çalıştım. Ama bu sene böyle bir düşünce içerisinde olan bir oyuncuyla devam etme şansımız yok. Çünkü ben ne olursa olsun inanan oyuncu topluluğu ile devam etmek istiyorum. El Kabir Ankara’da kaldı, bizimle beraber değil. Turgut Doğan Şahin, bu oyuncular önemli ve kaliteyi artıran oyunculardı. Yerlerine gelen oyuncularımız var. Onların da o kaliteyi artıracaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Gençlerbirliği kulübünde göreve başladıktan sonraki 17 maçlık periyotta 32 puan topladığını hatırlatan İbrahim Üzülmez, bunun çok önemli bir başarı olduğunu ve başarıyı oyuncularla beraber yakaladığını anlattı. Daha önce kamp için Erzurum’a hiç gelmediğini ifade eden Teknik Direktör Üzülmez, şunları söyledi:

“Açıkça söyleyeyim Palandöken’de yurt dışından daha güzel bir kamp ortamı var. Çok fazla terlemiyorsunuz. Ben futbolcularımla konuştuğum zaman, buranın çoğu kamp yerlerinden daha iyi olduğunu bildiriyorlar. Palandöken’le ilgili görüşlerimiz çok olumlu, pozitif. Enerji depoluyoruz. Hem fiziksel, hem de taktiksel anlamda iyi çalışıyoruz. Güzel bir sinerjiyle o başarıyı yakalamak istiyoruz. Kolay mı? Değil. Ama zorlukların üstesinden gelmeye çalışan bir yapı ve karaktere sahibim. Oyuncularım şu anda iyi çalışıyor. Güzel de bir ortam ve atmosfer var. Acı çekeceğiz, zorlanacağız, sıkıntılar yaşayacağız. İşte burası sıkıntı yaşayacağımız bir yer, zorlanacağımız, acı çekeceğimiz bir yer. Burada acı çekeceğiz ki daha sonraki süreçlerde bunların geri dönüşümleri bize olumlu anlamda olsun. Bunları oyuncularıma da anlatıyorum. Onlarda şimdiye kadar ortaya koydukları performansla, çalışkanlıklarıyla ve enerjileriyle bizi yanıltmadılar. Yanıltmayacaklarına da yürekten inanıyorum. İnşallah bu performansı, atmosferi, ortamı bundan sonraki günlerde de devam ettirip, bizim için çok daha olumlu şeyler olur.”

Kaliteyi artırıp, takım olarak uyum anlamında sıkıntı yaşamadıkları takdirde başarıyı yakalayacaklarına inandığına dikkati çeken İbrahim Üzülmez, “İnanıyorum, inanmak her şeyin başıdır. Önce inanacaksınız. Ben inanıyorum, oyuncularımı da inandırmaya çalışıyorum. Zaten bu böyle olduktan sonra da bu başarıyı yakalayacağız. Bu her işte böyledir. Aramıza katılan arkadaşlarımız oldu, onları tanımaya çalışıyoruz. Belki kamptan sonra aramıza katılacaklar, İki hazırlık maçından sonra ikinci aşamada Hollanda’da bir kampımız var. Orada da hazırlık maçları var. Bizde takımı tanıdıktan sonra bununla ilgili raporumuzu başkanımıza vereceğiz” diye konuştu.

İSMAİL KÖYBAŞI YORUMU

Beşiktaş’ın milli futbolcu İsmail Köybaşı’yla yollarını ayırmasıyla ilgili soruya ise Üzülmez, “Ben şu anda Gençlerbirliği teknik direktörüyüm. Camiamı seviyorum. İsmail uzun yıllar beraber oynadığım arkadaşım. Çok da kaliteli, karakterli bir arkadaşım. Profesyonellikte bunlar olabiliyor. Ben arz- talep meselesi olarak değerlendiriyorum” dedi. Üzülmez şöyle devam etti:

“Hiçkimse camialardan üstün değildir. Evet yetenek sizi bir yere getirir ama ondan sonraki süreçte ortaya koyacağınız tavırdır. O davranışlar eğer takım üzerinde olumsuz anlamda yansımaya başlarsa bu disiplinsizlik bize sıkıntılar yaratır. Ortaya sorunlar çıkar. Bu da bizi başarısızlığa iter. Dolayısıyla ben hiçbir oyuncuma karşı ön yargılı değilim. Benim için aslolan camialardır.”

Yayınlanma Tarihi:11:30,