SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan Gönül Aziz Yıldırım’ın adını anmadı

Fenerbahçe'den olaylı bir şekilde ayrılarak Beşiktaş'a imza atan Gökhan Gönül'ün, imza töreninde Aziz Yıldırım'ın ismini söylemediği gözlendi.

Güncellenme: 13:09, 13/07/2016
Gökhan Gönül Aziz Yıldırım’ın adını anmadı

Beşiktaş’ın yeni transferi Gökhan Gönül, kendisini 4 yıllığına siyah-beyazlı kulübe bağlayan sözleşmeye imza attı. Gökhan Gönül için düzenlenen imza töreninde milli futbolcunun Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın adını söylemediği gözlendi.

İLGİLİ HABERİbrahim Üzülmez`den İsmail Köybaşı yorumuİbrahim Üzülmez`den İsmail Köybaşı yorumu

Tam 9 yıl giydiği sarı-lacivertli formaya veda ederek Beşiktaş’a transfer olan Gökhan Gönül, eski kulübünde kendisine yardımcı olanlara teşekkür etti. Gökhan Gönül, yaptığı açıklamada “Yıllarca Fenerbahçe’de onurumla ve şerefimle forma giydim. Oradaki herkese, futbolcu arkadaşlarıma, emekçilere, yönetim kuruluna ve Fenerbahçe taraftarına teşekkür ederim” dedi.

Başkan Aziz Yıldırım’ın adını söylemediği gözlenen Gökhan Gönül, bu konu ile ilgili gelen soruya “Yanlış anlaşılma olmasın… Ben yönetim kurulu derken başkanı da kastettim. Sonuçta 9 yıl forma giydiğim bir kulüp… Başkan da yönetim kurulunun bir parçası olduğu için böyle söyledim” dedi. Ancak tecrübeli futbolcunun cevabında da Aziz Yıldırım ismi geçmemesi dikkatlerden kaçmadı.

İLGİLİ HABERSosa FIFA`lık oluyor!Sosa FIFA`lık oluyor!

SÜRECİ DE ANLATTI

Fenerbahçe’den Beşiktaş’a transferi hakkında açıklamalarda bulunan Gökhan Gönül, süreci şöyle özetledi:

“Gelgitler yaşamadım. Lig devam ederken Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, beni takımında görmek istediğini söylemişti. Ancak resmi bir şey olmadı. Beşiktaş ilk resmi teklifini, ben Milli Takım ile EURO 2016’da mücadele ettiğim süreçte yaptı. Sözleşmem bitmeden Beşiktaş bana teklif yapmadı. Kontratım bittikten sonra görüşmemiz oldu.

Ülkemizde büyük takımlarda transfer çok görülmüyor. Büyük camialarda futbol oynayıp başka büyük camiaya geçmek ülkemizde çok rastlanan bir olay değil ama bu ne ilk ne de son. Daha önce de böyle transferler oldu gelecekte de olacak. Bugün buradaysam, bu duruşumun bir göstergesi…İnşallah bana yakışanı yapıp buraya layık olmaya çalışacağım.”

Yayınlanma Tarihi:12:45,