SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emrah Başsan: “Hedefi olmayan Galatasaray’da olamaz”

Galatasaray'ın yaz ayı transferlerinden Emrah Başsan, sarı-kırmızılılara imza attığı için çok mutlu olduğunu ve rekabete hazır olduğunu belirtti.

Güncellenme: 16:15, 13/07/2016
Emrah Başsan: “Hedefi olmayan Galatasaray’da olamaz”

Galatasaray’ın yeni transferi Emrah Başsan, “Galatasaray formasını taşıdığım için çok heyecanlıyım. Rekabet içinde olacağız ve çok çalışacağız” dedi.

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında İsviçre’de bulunan Galatasaray’da yeni transfer Emrah Başsan basın mensuplarının karşısına çıktı. Kampta çok çalıştıklarını belirten genç oyuncu, “Takım şu an eksik ancak herkes gelince tam takım olacağız. Keyifli bir ortam var. Teknik direktörümüz de çok güzel çalıştığımızı ve çok güzel kamp ortamımız olduğumuzu söylemişti. Tüm sporcular çok iyi çalışıyor. Ağabeylerimiz çok yardımcı oluyor. Sıkıntılar çekmemek için burada eksiklerimizi gidermeliyiz. Bunlar doğrultusuna çalışıyoruz, hocamız da yardımcı oluyor. İnşallah eksiklerimizi giderir ve hedefimize ilerleriz” açıklamalarında bulundu.

Thun ile dün oynanan hazırlık maçında sakatlanan Koray’a ‘geçmiş olsun’ diyen Emrah, ” Koray arkadaşımızın dün sakatlığı oldu. Bu çok üzücü bir durumdu. Bu kimsenin başına gelmesin inşallah ona da çok geçmiş olsun diliyorum” dedi.

Rekabete hazır olduğunu dile getiren genç oyuncu, “Tabii ki beni rahatsız eden bir durum yok. Rekabete hazırım. Kiralık gideceğim durumu söz konusu olmadı şu ana kadar. Son 2 yıldır geldi, gitti olayları çok oldu Galatasaray’a. Bu döneme nasipmiş. Geçmişle alakalı da açık ve net bir teklif gelmemişti. Bu yıl her şey resmiyete döküldü ve güzel bir şekilde bittiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Oynayacağı mevkii hakkında da konuşan genç oyuncu, “Ben daha önce sol bek oynadım. Ama orası benim mevkiim değil. Hoca gereksinim duyduğunda da orada da oynayabilirim, benim bir tercihim yok. Hocanın vereceği bir tercihtir. Zamanı gelince sol bekte de oynarım” dedi.

Transfer süreci hakkında da konuşan Emrah Başsan, transfer sürecinin zor geçtiğini belirterek, “Transfer sürecim zor geçti benim içinde. 2-3 yerden teklif vardı. Galatasaray gibi büyük bir camianın benimle ilgilenmesi benle etken oldu. Zaten hocamızın da beni çok istediğini biliyorum. Dünkü maç ilk maçımdı. Çok heyecanlıydım. Buraya büyük hedefler doğrultusunda geldim. Hedefi olmayan futbolcu burada olmaz. Dünkü maçta evet heyecanlıydım ama o heyecan sadece Galatasaray formasını ilk defa taşıdığım içindi. Bu heyecan bu formayı taşıdığım sürece her zaman olacak” diye konuştu.

Çok iyi oyuncularla rekabet içinde olacağının altını çizen Emrah Başsan, “Burayı bir basamak olarak da kullanabiliriz. Avrupa neden olmasın. Mevkilerimde çok önemli oyuncular var ama bizden de bir beklenti var. Bu beklentiyi en iyi şekilde karşılamak gerekiyor. Bruma, Podolski, Yasin gibi oyuncular rekabet içine gireceğiz. Sonucu belirleyecek olan hocadır. Kim iyiyse, daha iyi verim kimden alınırsa o değerlendirilecek. Bu kamp döneminde bunu performanslarımızla gösterip hocamıza yardımcı olmayız” dedi.

Kendisini Emre Belözoğlu’na benzettiklerini söyleyen Emrah, “Selçuk ağabeyi çok seviyorum. Antalyaspor’da ilk iki yıl orta saha gibi oynamıştım. O zamanlar Sneijder’i çok severdim. Nitekim Emre Belözoğlu’nu da çok severim. Özelliklerimi ona benzetirlerdi. Yeteneklerim onlara benzetildiği için onları örnek alırdım. Onlarla oynamak çok zevkli. İnşallah nice şampiyonluk ve kupalar alırım” açıklamasında bulundu.

Son olarak Antalyaspor’a teşekkür eden geç yıldız, “Dünyaca ünlü bir yıldız Eto’o. onla oynamak inanılmaz keyifli. Genç futbolculara çok yardımcı oluyor. Antalyaspor’a teşekkür etmek istiyorum. 5 yıl oynadım orada. Hem yönetim olarak, hem de çalıştığım hocalara herkese teşekkür ediyorum. Biz nerede ekmek yiyorsak oraya teşekkür etmeyi öğrenmeliyiz. Eto’o gibi büyük bir yıldız olduğu sürece Antalyaspor başarılı olacaktır. Bu yıl onlar için de zor olacak. Ben onlara da şimdiden güzel temennimi iletiyorum” açıklamasında bulundu.