SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Del Valle ve Sane Timsah oldu

Venezuella Milli Takımı’nın oyuncusu Yonathan Del Valle ve Senagalli defans oyuncusu Vieux Sane Özlüce Tesisleri'nde Bursaspor ile sözleşme imzaladılar.

Güncellenme: 19:01, 13/07/2016
Del Valle ve Sane Timsah oldu

Transferi 9 yeni oyuncu ile noktalayan Bursaspor, Fransa’nın Stade Brest 29 Kulübü’nde forma giyen 26 yaşındaki savunma oyuncusu Vieux Yaya Sane ile 3 yıllık Venezüella’nın Rio Ave takımından 26 yaşındaki kanat oyuncusu Yonathan Del Valle 1 yıllık kiralık olarak sözleşme imzaladı.

Özlüce tesislerindeki imza törenine Başkan Ali Ay katıldı. İmza töreni öncesi açıklama yapan, Başkan Ay şunları söyledi:

“Bu sezona yönelik teknik heyetle işbirliği içerisinde camiaya mali yapıya uygun takım oluşturmak için çaba harcadık. Bunu da başardık. Avusturya kampı öncesi transferi tamamen bitirdik. Sezon açılışında 7 Türk futbolcusuyla imzaları attırmıştık. Bugünde değerli iki futbolcumuzla imzalayacağız. Del Valle’yi Kasımpaşa’dan herkes tanıyor. Sane de önünde uzun bir gelecek olan, kalitesi ispatlayacak oyuncu. Her iki futbolcumuzun aramızda olmasından mutluyum. Bursaspor camiasına hayırlı olsun. Başarılı bir sezon geçireceğimize inayırum.”

SANE: BURADA OLMAKTAN MUTLUYUM

İmza töreni sonrası duygularını diye getiren Bursaspor’un Senegal asıllı savunma oyuncusu Sane, “Burada olduğum için çok mutluyum. Benim tereddüt etmeden aldığım karar oldu. Ailemle, temsilcim bir araya geldik, düşündük. Güzel şehir ve güzel insanlar var. Başarılı olmak için çalışacağım” dedi.

DEL VALLE: BÜYÜK TAKIMA GELDİM

Geçtiğimiz sezon Kasımpaşa’da geçiren Del Valle ise, “Bursaspor’un Türkiye’nin en büyüklerinden biri olarak biliyorum. Yüzde yüzümü verip iyi şeyler üretmeye geldim. Bunun başarmak ve takımı yukarı taşımak için buradayım” şeklinde konuştu.

DZUSDZSAK’A 2 KULÜP TEKLİF VERDİ

Daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Ali Ay, “Traore’nin menajeri ile Avusturya’da görüşeceğiz. Kulüp bulmasını istedik. 2 maaş alacağı var onu ödeyeceğiz. Onlarda yardımcı olacaklar. Bursaspor’daki son senesi. İnşallah işimizi zorlaştırmazlar. Bekir ile dün görüştük. Ona da cüzi bir miktar getirmesi halinde bonservisi vereceğimizi söyledik. Henüz kulüp bulamadığını söyledi. Bulması halinde gidecek. Dzusdzak ve Necid’le ilgili olumlu veya olumsuz gelişme yok. Dzsudzsak için iki kulüpten teklif geldi. Belli miktarı gördü. Daha yukarısını almak istiyoruz. 7-10 gün içerisinde biter. 3,5 milyon verdiler, 5’e civarında istiyoruz. Şuan bizim futbolcularımız 2 yıl daha sözleşmeleri var. Olmazsa devam edecekler. Mert Günok, milli kaleci. Kendisi ile ben görüştüm. Kulüp bulmasını istedik. Fakat Mert giderse bir kaleciye daha ihtiyacımız olacak. Kendisiyle görüştüm. Fiyat indirmesini söyledi. 1 milyona yakın iniş oldu. Bugün antrenmana katılacak. Sanıyorum onunla devam edeceğiz” diye cevapladı.

Yayınlanma Tarihi:19:00,