SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bilal Kısa: Milli takımda parayı düşünmedim

Bilal Kısa, A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2016'ya katıldığı dönemde kadroda olduğu için prim istediği iddialarını yalanladı.

Güncellenme: 22:22, 13/07/2016
Bilal Kısa: Milli takımda parayı düşünmedim

Bursaspor’un Galatasaray’dan transfer ettiği Bilal Kısa, son günlerde futbol kamuoyunu meşgul eden ‘Milli takım ve prim’ tartışmalarının baştan sona hayali senaryolardan ibaret olduğunu söyleyerek, “Milli takım ve ay-yıldızlı formayla ilgili hayallerimin ve hedeflerimin içinde parayı, primi bir an bile olsun düşünmedim, aklımdan bile geçirmedim” dedi.

Tecrübeli futbolcu, yazılı açıklamasında, ulusal bir gazetede, ‘Bilal Kısa’dan Terim’e şok telefon’ başlığıyla yer alan haberin tamamen asılsız olduğunu kaydetti. Baştan sona düzmece haberin internet sitelerinde de yer aldığını ifade eden Bilal Kısa, şunları belirtti:

“Ben, Fatih Terim ile ne bugün, ne de geçmişte hiç telefon görüşmesi yapmadım. Hatta hocamın telefon numarasını bilmem, telefonumda da kayıtlı değil. Başlığından son noktasına kadar tek bir kelimesi bile doğru olmayan ve dolayısıyla haber bile diyemeyeceğim bu hayali senaryo ile neyi hedeflediklerini anlamakta da güçlük çekiyorum. Milli takım ve ay-yıldızlı formayla ilgili hayallerimin ve hedeflerimin içinde parayı, primi bir an bile olsun düşünmedim, aklımdan bile geçirmedim. Milli formanın onuru ve gururu, parayla pulla ölçülecek bir şey olmadığı gibi, bundan sonra da milli takımın bir parçası olmaya devam etmek için sürdüreceğim mücadelemde primin mevzu bahis olması söz konusu değildir.”