SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2013-2014 sezonun devre arasında Galatasaray’a transfer edilen ve gelecek vaaden Alex Telles, geçen sezonu Inter’de kiralık olarak geçirmişti. Çizme’deki performansı Porto’nun gözünden kaçmadı. Portekiz ekibi Telles’i 6.5 milyon Euro bedelle kadrosuna kattı.

Sambacı, Galatasaray’dan ayrılmadan önce Florya Metin Oktay Tesisleri’nde GS TV’ye son röportajını verdi.

 

Brezilyalı oyuncu; Porto yolculuğu öncesi GSTV'ye özel bir röportaj verdi. İşte Alex Telles'in veda sözleri:

Tanrı’ya şükürler olsun ki bana böyle bir fırsat verdi, şimdi yeni takımıma gidiyorum. Bana sorsanız; ‘Bir futbolcu olarak en önemli, en güzel anılarınız nerede?' diye, direkt Galatasaray’ı söylerim. 4 tane kupa kazındım burada. O yüzden Galatasaray benim için çok çok önemli bir kulüp.

Futbolcu olarak burada değiştiğimi hissediyorum ama insan olarak da burada çok değiştim. Farklı bir kültür ve ülke gördüm. Adapte olmamda herkes yardımcı oldu. Dostluklar ve arkadaşlıklar kazandım. Farklı bir kültür öğrendim. İnsanlara saygı duymayı ve insanları sevmeyi burada geliştirdim. Ayrıldığım için üzgünüm ama bir sonraki adımda iyi bir takıma gittiğimi düşünüyorum. Galatasaray taraftarıyla, arkadaşlıklarıyla, dostluklarıyla benim için çok önemliydi. Şimdi yeni bir macera başlıyor. Hem başkanımıza, hem yöneticilerimize hem de menajerime teşekkür ediyorum. Bu adım benim için ve herkes için olumlu oldu.

Bir futbolcu, Galatasaray'daki bu başarıları için belki uzun seneler harcar. Ben bir buçuk sezonda bu başarıları yakaladım. Çok özel anlarım ve maçlarım var burada. En önemlisi herhalde 20. şampiyonluğun geldiği Beşiktaş maçıydı. Hiç unutamayacağım anlardan biriydi.

Galatasaray taraftarı bence en tutkulu taraftar. Onlara özel bir teşekkür etmek istiyorum. Sahada ve dışarıda bana destek verdiler. Bana verdikleri destek için teşekkür ediyorum; bütün kulüp çalışanları özellikle Mert hep yanımdaydı. Diğer tüm çalışanlara da teşekkür ediyorum. Bugün ayrılıyorum ama bu kapının bana açık olduğunu biliyorum. Burada bir tarih yazdım, şimdi başka bir kulübe gidiyorum. Umarım günün birinde açık bıraktığım bu kapıdan geri girip tarih yazmaya devam ederim.