SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Milli Takımı’nın teknik direktörü Joachim Löw’ün, Rusya’da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası’nda da görev alacağı açıklandı.

12 Temmuz 2006’da Jürgen Klinsmann’ın ayrılmasından sonra teknik direktörlük koltuğuna oturan Alman futbol adamı, 2014 Dünya Kupası’nda takımını şampiyon yapmıştı.

Almanya Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinden yapılan açıklamada, DFB Başkanı Reinhard Grindel ile telefonda konuşan Löw’e yarı finalde elendikleri EURO 2016 değerlenmesi yaptıktan sonra göreve devam edeceğini bildirildi.

Resmi sitede başkan Grindel’in açıklamalarına yer verilirken, “Dünya Kupası’ndan önce de Löw’ün en iyi teknik direktörlerden birisi olduğunu söylüyordum, bu düşüncem değişmedi. Gelecekte de başarılı futbolumuzu devam ettireceğiz” ifadeleri yer aldı.

“HAYALKIRIKLIĞINA UĞRADIK”

Joachim Löw de EURO 2016’ya yarı finalde veda etmelerinin kendisinde büyük bir hayalkırıklığına neden olduğunu belirterek, “Turnuvanın en genç takımı bizdik. Potansiyelimizi devam ettireceğiz. Rusya’da kupayı kazanmak için çalışacağız ve daha iyi olacağız” dedi.

AMKSPOR.COM DIŞ HABERLER