SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor’da Charles Itandje krizi

Yeni sezonun hazırlıklarını sürdüren Çaykur Rizespor'un kalecisi Charles Itandje, izinsiz ve mazeret bildirmeden kampa katılmadı.

Güncellenme: 14:14, 12/07/2016
Çaykur Rizespor’da Charles Itandje krizi

Mehmet Cengiz Tesisleri’nde teknik direktör Hikmet Karaman nezaretinde yeni sezonun hazırlıklarını sürdüren Çaykur Rizespor’un bugünkü antrenmana kaleci Itandje dışında tüm oyuncular katıldı. Kamerun asıllı Fransız file bekçisinin ne zaman kampa katılacağını bildirmediği açıklandı.

“ITANDJE KİMSEYE BİLGİ VERMEDİ”

Hikmet Karaman, antrenman sırasında kaleci Itandje’nin sözleşmeli oyuncuları olduğunu, takımdan ayrıldığı yönündeki iddiaların gerçek olmadığını açıklarken şunları söyledi:

“Tüm oyuncular 6 Temmuz’da Rize’de toplandı ve kampa katıldı. Itandje ise henüz katılmadı. Sakatlığı olduğu söyleniyor ama benim bilgim yok. Şayet sakat ise gelir, kulübümüzün doktorları bakar ve gereğini yapar. Benden de kulüpten de izin almadı.”

“3 OYUNCU DAHA ALINACAK”

Kadrolarına 3 oyuncu daha katacaklarını ifade eden Hikmet Karaman, bu konuda şunları söyledi:

“Önemli olan 8 ve 10 numaralı mevkiler için alacağımız oyuncular. 10 numara mevkisine 3 alternatifimiz var. Hollanda liginde olan Nacer Barazite ile görüşmeler kulüpler arasında yapılıyor. 8 numara oyuncu profilimiz için yine görüştüğümüz bir kulüp var. Kulüpler arasında yazışmalar sürüyor. Bunların dışında bir de kaleci düşüncemiz var.”