SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Carole Galatasaray’da kalmak istiyor

Galatasaraylı futbolcu Lionel Carole, Teknik Direktör Jan Olde Riekerink ile devam edilmesinin doğru karar olduğunu söylerken, yönetimin oyunculara verdiği para cezalar ile ilgili ise “Benim herhangi bir cezaya çarptırılmam söz konusu olmadı” dedi.

Güncellenme: 15:55, 12/07/2016
Carole Galatasaray’da kalmak istiyor

Yeni sezon hazırlıklarını İsviçre'de sürdüren Galatasaray'da, sarı-kırmızılıların başarılı sol beki Lionel Carole basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Carole, yaptığı açıklamada, “Hocamızla devam ediyoruz. Bence bu çok mantıklı bir karar oldu. Çünkü geçen senenin sonunda çok iyi bir iş çıkardı ve o geldikten sonra takımın içindeki uyumun da arttığını gördük. Dolayasıyla ben teknik direktörümüzle devam ettiğimiz için çok mutluyum. Doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Felsefesi ve bizden istediği şeyler çok açık. Başarılı bir şekilde devam edeceğimizi umuyorum” dedi.

Carole ayrıca, Galatasaray’a daha fazla katkı vermek istediğini söyleyerek, “Geçen sene çok şans bulamadım. Son haftalarda ise oynayabileceğim ve etkili olabileceğim koşullar oluştu. Dolayasıyla ben de etkili oldum” açıklamasında bulundu.

“Galatasaray ile devam etmek istiyorum”

Lionel Carole, Galatasaray ile devam etmek istediğini söyleyerek, “Galatasaray ile kontratım var. Bunu devam ettirmek istiyorum. Galatasaray’ı da en iyi şekilde onure etmek ve kendimi burada kanıtlamak istiyorum” diye konuştu.

“Her pozisyonda rekabet var”

Takımdaki forma rekabetine de değinen başarılı Fransız oyuncu, “Ben geçen sezon da formayı giymek için çok zorluklar çektim” diyerek şunları söyledi:

“Oynayamadığım dönemler oldu. Galatasaray gibi takımlarda forma rekabetinin üst seviye de olması çok iyidir. Takımımızda da bu var. Her pozisyonda iyi bir forma rekabeti var. Bunun da faydalı olacağını düşünüyorum”

“Ben cezaya çarptırılmadım”

Lionel Carole, yönetimin oyunculara verdiği cezalar hakkında da açıklamalarda bulundu. Carole, “Bu konu yönetim ile futbolcular arasında. Kulübün verdiği bir karar. Benim herhangi bir cezaya çarptırılmam söz konusu olmadı. Bu konuyla ilgili bir para da ödemişliğim yok. Her görülen sarı karta ceza verilmediğini biliyorum. Pozisyon gereği değil daha çok davranış sebebiyle görülen sarı kartlara bu cezaların kesildiğini biliyorum” dedi.

“Dünyanın her yerinde olabilir”

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısının etkisi hakkında da konuşan Fransız oyuncu, “Bu konuyla ilgili takımın içinde fazla konuşma olmadı. Her türlü terör saldırısı çok üzücü. İnsanlar için çok acı durumlar. Bunun nerede olduğunun bir önemi yok. Dünyanın herhangi bir yerinde olabilir. Sonuç olarak bu çok acı bir durum” ifadelerini kullandı.