SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a Mario Gomez müjdesi!

Gitmek istediğini söyleyip idmanlara çıkmayan Jose Sosa’yı Milan’a satacak olan Beşiktaş, buradan gelecek parayla Mario Gomez'in bonservisini ödeyerek bir taşla iki kuş vuracak.

Güncellenme: 08:25, 12/07/2016
Beşiktaş’a Mario Gomez müjdesi!

Beşiktaş, geçen sezon kiralık forma giyen Mario Gomez’in tapusunu almak için Fiorentina ile masaya oturmaya hazırlanıyor. Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Almanya'nın elenmesinin ardından temas kurulan Gomez’den “Kalmak istiyorum” yanıtı alan siyah-beyazlılar, İtalyan kulübünden randevu aldı. Kartal, geçen sezon attığı gollerle şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Gomez’in transferini 4 milyon Euro'ya bitirmeyi planlıyor.

İLGİLİ HABERİsmail Köybaşı Fenerbahçe`deİsmail Köybaşı Fenerbahçe`de

UEFA kriterleri nedeniyle oyuncu satmadan transfer yapamayan Beşiktaş, Mario Gomez için gereken kaynağı ise Jose Sosa'dan sağlayacak. Milan'a gitmek isteyen, idmanlara çıkmayan tangocuyu 6-7 milyon Euro karşılığında İtalyan ekibine satmayı planlayan Beşiktaş, buradan gelecek parayı Gomez için kullanacak. Böylece hem sorunlu bir oyuncudan kurtulacak olan Kartal hem de Mario Gomez’e imza attırarak bir taşla iki kuş vuracak.

İLGİLİ HABERSosa: Beşiktaş`tan ayrılma kararı aldımSosa: Beşiktaş`tan ayrılma kararı aldım

SOSA KONUSUNDA SON KARAR VERİLDİ

Beşiktaş’taki Jose Sosa bilmecesinde karar çıktı. Türkiye'de olmasına rağmen antrenmanlara çıkmayan ve takımdan ayrılmak için yönetime başvuran Arjantinli futbolcu konusunda Başkan Fikret Orman son sözünü söyledi. Sosa'yla yapılan görüşmelerden sonuç alınamayınca Orman, bir menajeri yetkilendirdi ve satış işlemlerini başlattı. “Sosa'yı Milan'a satın” diyen Fikret Orman, 8 milyon Euro bonservis belirledi. Ancak bu rakama yakın bir teklifin de kabul edileceği öğrenildi.

İLGİLİ HABERTöre`den veda mesajıTöre`den veda mesajı

FIORENTINA'YA 4 MİLYON EURO

Yönetimin bu kararının arka planında ise Mario Gomez var. Gomez'i bir an önce bonservisiyle almak isteyen Beşiktaş, Sosa'dan gelecek parayla Alman yıldızın transferini bitirecek. Mario Gomez’in 7.5 milyon Euro'luk satış opsiyonunu Fiorentina ile yapılacak görüşmelerle 4 milyon seviyesine indirecek siyah-beyazlılar, yıldız golcüye imzayı attıracak.