SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atletizm takımı 12 madalya ile yurda döndü

Hollanda'nın Amsterdam kentinde düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nı 12 madalya ile 4'üncü sırada tamamlayan Türkiye Atletizm Milli Takımı yurda döndü.

Güncellenme: 09:48, 12/07/2016
Atletizm takımı 12 madalya ile yurda döndü

Avrupa Atletizm Şampiyonasını 4 altın, 5 gümüş ve 3 bronz madalya ile 4’üncü sırada tamamlayan Türkiye Atletizm Milli Takımı, sabah saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’na geldi. Kafileyi, dış hatlar terminalinde Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, yöneticiler ve Üsküdar Belediyesi Başkanvekili Esat Kalay karşıladı.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, DHA’ya yaptığı açıklamada mutlu ve gururlu olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“6 gün süren Avrupa Atletizm Şampiyonasına efsane bir takımla gittik ve efsane olarak da geri geldik. Cumhuriyet tarihi boyunca toplam aldığımız madalya sayısı 12’ydi. Bu organizasyonda sadece tek başına 12 madalya aldık. Bugün de ülkemize döndük. Mutluyuz, gururluyuz. 56 ülkenin yarışmış olduğu organizasyonu takım olarak da 4’üncü sırada bitirdik. Erkeklerde 3’üncü, bayanlarda da 5’inci olduk. Bütün sporcularımı canı gönülden kutluyorum. Kulüplerine teşekkür ediyorum.”

Atletizm Şampiyonası’nda 3 bin metre engellide üçüncü olan milli atlet Özlem Kaya da, bronz madalya kazandığı için çok mutlu olduğunu belirterek, “Hedefimiz madalya kazanmaktı. Madalyayı aldık ve ülkemize döndük. Kulübüm Üsküdar Belediyesi’ne desteklerinden dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Önümüzde olimpiyatlar var. Rio Olimpiyatları’nda inşallah finale kalmak, orada da madalya mücadelesi vermek istiyoruz” dedi.