SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye, atletizmde tarihinin en başarılı organizasyonunu geride bıraktı. Amsterdam'daki Avrupa Şampiyonası'na 49 atletle katılım rekoru kıran milli takımımız, 5 günde (yarı maraton hariç) 17 final koştu. Kafiledeki atletlerimizden 14'ü, 23 yaş ve altındaki isimlerden oluştu. Ay-Yıldızlı sporcular şampiyonada 12 madalya çıkardı. Bu rakam, daha önceki tüm Avrupa şampiyonalarında alınan madalya sayısına eşit. Türkiye'nin madalya aldığı branş sayısı ise 11. 10000 metrede ilk 2 sıra atletlerimizin oldu. Madalya sıralamasında dördüncü sırayı elde eden Türkiye, şampiyona tarihinde ilk kez üç ayrı bayrak branşında temsil edildi.

İLGİLİ HABERAlay konusu olduk: Erdoğan`ın devşirmeleri...Alay konusu olduk: Erdoğan`ın devşirmeleri…

5 FARKLI MİLLETTEN MADALYA

Emel Dereli ve Özlem Kaya dışında, Türkiye'ye bireysel olarak madalya getiren 8 atletten 5'i Kenya, 1'i Azerbaycan, 1'i Küba, 1'i de Jamaika kökenli. Şimdi gözler, 31 atletimizin vize aldığı Rio Olimpiyatı'na çevrilirken, Federasyon Başkanı Fatih Çintimar, devşirme atletler konusunda “İtalya'nın 16, Fransa ve Britanya'nın 10'dan fazla yabancısı vardı. Burada verilen emek önemli” açıklamasını yaptı.

İLGİLİ HABERYasemin Can`dan itiraf!Yasemin Can`dan itiraf!

RIO’YA 181 KOTA

Türkiye, 5-21 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Rio Olimpiyatı'na 105, 7-18 Eylül'deki paralimpik oyunlarına ise 76 sporcu ile katılacak. Amsterdam'dan başarıyla ayrılan Atletizm Federasyonu, 31 sporcuyla en çok katılımı sağlayacak.