SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Ay: “Daha iyi bir takım olacağız”

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay ve yönetim kurulu üyeleri, geçtiğimiz ay göreve başlayan Vali İzzettin Küçük’ü makamında ziyaret etti ve "Bu sene emin olun çok daha güzel takım olacağız" dedi.

Güncellenme: 16:08, 12/07/2016
Ali Ay: “Daha iyi bir takım olacağız”

Vali İzzettin Küçük, bugün Başkan Ali Ay ve yönetim kurulu üyelerini vilayette kabul etti. Burssapor'un şampiyon olmuş ve 4 büyük efsanesini yıkmış bir takım olduğunu vurgulayan Vali İzzettin Küçük, kulübün bundan sonra daha güçlü olması gerektiğini vurguladı. Yeşil beyazlı takıma destek verilmesini isteyen Vali Küçük, “Bu, vicdanen, ahlaken vazifedir. Çünkü Bursaspor hepimizi temsil eden bir değer” diye konuştu.

Yeşil beyazlı kulübün altyapısı hakkında da bilgi alan Vali Küçük, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda İzlanda'nın başarısına dikkat çekerken de şunları söyledi:

“Altyapı çok önemli. Avrupa Şampiyonası’nda İzlanda’nın büyük başarısını son 10 senede altyapıya yaptığı yatırımlara bağladılar. 350 bin nüfuslu bir ülke ama çok iyi bir performans sergiledi. En önemli nedeni altyapı. Altyapı şundan da önemli, para vererek getirdiğiniz futbolcu, hatta en iyi parayı da verin oynamayabiliyor. Sıkıntılar yaşanabiliyor.”

Vali Küçük’e Bursaspor forması, rozeti ve çiçek hediye ederken görevinde başarılar dileyen Başkan Ali Ay, şöyle konuştu:

“Bursa’daki sanayicilerimizle, taraftarlarımızla, şehrin ileri gelenleriyle kulübümüzü daha yukarılara taşımak için gerekli her şeyi yapacağız. Daha önce bir kere şampiyon olduk. İnşallah bundan sonra da şampiyonluklar tekrar gelir ve Bursasporumuza tekrar o sevinçleri yaşatırız. Bursaspor’un kurtuluşu tekrar söylüyorum altyapıda. Çünkü biz şampiyon olduğumuz senede altyapıdan 4-5 oyuncumuz vardı. Aidiyet duygusu çok farklı. Geçen sene daha önceki yönetimdeki arkadaşlar 140-150 milyon liraya yakın futbolcu harcaması yapmışlar ama maalesef ligi 11’inci bitirdik. Bu sene bütçemizi 55-60 milyon tuttuk. Emin olun çok daha güzel takım olacağız.”