SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jose Sosa cephesinden Beşiktaş açıklaması

Beşiktaş, Jose Sosa'ya ödeyebileceği son rakamı 1.9 milyon Euro olarak iletti. Milan 2.2 milyon veriyor. Sosa önümüzdeki günlerde kararını verece

Güncellenme: 16:28, 11/07/2016
Jose Sosa cephesinden Beşiktaş açıklaması

Eşinin Türkiye’de yaşamak istemediğini öne sürerek Beşiktaş’tan ayrılmak isteyen ve 4 gündür idmanlara çıkmayan Jose Sosa’nın son durumunu menajeri Favio Bilardo açıkladı.

İtalyan Fantagazetta.com’a açıklamalarda bulunan Favio Bilardo, Sosa için Başkan Fikret Orman ile görüştüklerini ve Orman’ın “Vereceğimiz son rakam 1.9 milyon Euro, eğer bu rakamı kabul etmiyorsanız Milan’a gidebilirsiniz” dediğini belirtti. Favio Bilardo, Milan’ın 2.2 milyon Euroluk teklifine karşı Beşiktaş’ın 2 milyon Euro vermesi halinde Sosa’nın Siyah-beyazlı takımda kalabileceğini ve kararını en kısa zamanda vereceğini belirtti.

Bilardo açıklamasında, “Sosa, Beşiktaş’tan 1.5 milyon Euro alıyor ve 2018’e kadar sözleşmesi var. Eşi ısrarla Türkiye’den ayrılmak istediği için Milan’la görüştük. 2.2 milyon Euro’luk teklifleri var. Beşiktaş’ın önerdiği son rakam ise 1.9 milyon Euro. Sosa kendisi için rakamların çok önemli olmdığını ve kariyeri için Milan’da oynama fırsatını kaçırmak istemediğini söylüyor ve bu yüzden Milan’ı istiyor. Bu konudaki kararını bugün verecek” ifadesini kullandı.

Milan, Jose Sosa için 4 milyon Euro bonservis bedeli teklif etmiş ve Beşiktaş bu teklifi reddetmişti.