SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Riekerink’in ikna ettiği ve yönetimin el sıkıştığı Hollandalı golcü, Almanlar’dan bonservisinde indirim yapmalarını istedi. Galatasaray 2.5 milyon Euro’luk bir bütçe ile pazarlık masasında.

Yeni sezon hazırlıklarını İsviçre’de sürdüren Galatasaray, ikinci kamp dönemi olan Danimarka’ya transferleri yetiştirmek istiyor. Sarı-kırmızılılar teknik direktör Jan Olde Riekerink’in isteği üzerine listenin başına E.Frankfurt’un golcüsü Castaignos’u yazdı. Hollandalı hocanın, vatandaşını ikna etmesinin ardından, Galatasaray yönetimi 24 yaşındaki futbolcu ile görüştü ve 3 yıllık bir sözleşme karşılığında anlaşmaya vardı.

Ancak bu transferdeki problem, Luc Costaignos’un kulübü E. Frankfurt’un 2018’te sözleşmesi bitecek olan oyuncusunu 3.5 milyon Euro’ya satmak istemesi. Yönetim ise 2.5 milyon Euro’luk bir bütçe ile Almanlar’ın karşısına çıkarken, bu rakam henüz kabul görmedi. Hollandalı golcü ise kulübünün yöneticileri ile bir araya geldi ve “Bonservisimi indirin, Galatasaray’a gitmek istiyorum diyerek resti çekti. Alman kulübü yöneticilerinin tavrı transferi netleştirecek.

AMK / GAZETE