SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nihayet takım görüntüsü içerisinde turnuvadaki en iyi mücadelemizi verdik ama yeterli olmadı. İlk günden beri sokamadığımız şutlar dün de başımıza bela oldu ve şeytanın bacağını bir türlü kıramadık.

Fransa'da ise kenardan gelen Thomas Heurtel adeta maçın kaderini belirledi. Özellikle son çeyrekteki performansı ile maça nokta koyan Heurtel'den aynı başarıyı Anadolu Efes maçlarında da istikrarlı bir şekilde bekliyoruz.

Olimpiyat elemelerinde 6. kez yer alan millilerimiz maalesef bu sefer de olimpiyat vizesini alamadı. Aslında bu anlamda hiç kimsenin beklentisi yüksek değildi. Jenerasyon değişikliği ile birlikte, oyuncularımızın sezon boyu kendi takımlarında yeterince süre alamamaları neticesinde başarı beklentimiz mucizelere kalmıştı.

Yarından itibaren hiç vakit kaybetmeden başkan Harun Erdenay'ın Türk basketbolunun bundan sonraki gidişatına yeniden yön vermek adına çalışmalara başlayarak cesur kararlar alması gerekmektedir.

ATILIM YAPMAK ŞART

Tüm camianın beklentisini harekete geçirip sinerji yaratmak için hem siyasi hem de sportif desteğin tam olduğu bugünlerde atılımı yapamazsak her şey için çok geç olabilir.

Basketbolun sorunlarını kapı arkalarında dedikodu boyutundan, açık platformlarda bilimsel tartışma ortamına çekebilmek adına herkesin elinden geleni yapması gerekmektedir.

Altyapılardan başlayarak en tepedeki organizasyonlarımıza kadar her şeyin çağın gereklerine uygun hale getirilmesi bu görevi yapan insanların boynunun borcudur. Bu atılım acilen yapılmadığı takdirde sorumluları Türk spor tarihi affetmeyecektir.

Bu vesile ile tatil dönemimde milli takım için özveri içerisinde mücadele edip ellerinden geleni yapan sporcularımıza, teknik heyetimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.