SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa’da transfer sıkıntısı

Kasımpaşa teknik direktörü Rıza Çalımbay, 7 oyuncusunun takımından ayrıldığını, buna karşılık sadece Turgut Doğan Şahin'i aldıklarını belirtti, "Kulübün küçülmeye gitmesi, transferi zorlaştırıyor" dedi.

Güncellenme: 15:21, 10/07/2016
Kasımpaşa’da transfer sıkıntısı

Bolu’nun Gerede İlçesi’ndeki Green Park Otel’de kamp yapan Kasımpaşa, sabah yaptığı antrenmanla çalışmalarını sürdürdü. Rıza Çalımbay ve yardımcı antrenörler gözetiminde ısınma hareketleri yapan Kasımpaşa, otel alanı içinde bulunan gölün çevresinde kros yaptı.

Bu arada açıklamalar yapan Rıza Çalımbay, kamp ortamının güzel olduğunu, gün geçtikte tempolarının artacağını belirtti. Takımın kadrosunun yetersiz olduğuna dikkat çeken Rıza Çalımbay, şöyle konuştu:

“Tek sıkıntımız kadromuz yeterli değil. Takımda eksik yerlerimiz çok. Onları bir an önce telafi etmemiz gerekiyor. Daha önce de söylediğimiz gibi kulübümüzün belli bir düşüncesi vardı ve o düşünceye göre hareket edeceğiz. Bazen bu düşünceyle de istediğiniz şeyler olmayabiliyor. İstediğiniz kadroyu kuramayabilirsiniz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Hedefler ne olursa olsun takımımız bir Süper Lig takımı. Bu sebeple buradaki hedeflerimiz bitmeyecek.”

Rıza Çalımbay, kulüpteki küçülmenin transfer çalışmalarını aksattığını ifade ederken de şunları söyledi:

“Diğer özellikle büyük takımların bir oyuncuya verdiği parayla biz bütün takımı kuracağız. Bunun bilincindeyiz ve bu da bizi korkutmuyor. Ben alınacak arkadaşlara güveniyorum. Zaten mevcut bir ana kadromuz var. O kadromuza güveniyoruz. Onlara güvenmeseydik yola çıkmazdık.”

Şu ana kadar sadece Turgut Doğan Şahin’i transfer ettiklerini, buna karşın takımdan 7 oyuncunun gittiğini belirten Çalımbay şöyle devam etti:

“Bu sezon daha da zor olacak ve daha çok mücadele etmemiz gerekecek. Bunların hepsinin bilincindeyiz. Ben kendime, ekibime yürekten inanıyor ve güveniyorum. Elimizdeki kadro ne olursa olsun en iyisini yapmaya çalışacağız. Şu anki kadromuz 19 kişi, bu sayıyı 26 kişi yapmamız gerekiyor. Bir an önce gidenlerin yerine oyuncular bulmamız gerekiyor. Zaman kısa. Biz kendimizi buna göre hazırlamamıştık. Bunun için tekrar yeni arayışlara girdik. Yardımcım Bülent Albayrak’ı bunun için İstanbul’da bıraktım ve yöneticimizle birlikte bulacağımız oyuncuların işlerini bir an önce bitirip, buraya gönderecekler.”