SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyanın en prestijli tenis turnuvası Wimbledon Tenis Turnuvası’nda Britanyalı Andy Murray’nin final karşılaşmasını izleyen Başbakan David Cameron, karşılaşmayı izleyen kalabalık tarafından yuhalandı.

Wimbledon Tenis Turnuvası tek erkeklerde Britanyalı Andy Murray, Kanadalı Milos Raonic’i 3-0 yenerek turnuvada ikinci kez şampiyon oldu. Turnuva sonunda ödül konuşması yapan Murray’in kendisini izleyen Başbakan David Cameron’a da teşekkür ettiği sözlerinin ardından, kalabalık Cameron’ı yuhaladı.

Başbakan Cameron, Kraliyet locasında Britanyalı Andy Murray ve Kanadalı Milos Raonic arasında geçen tarihi karşılaşmayı başından sonuna kadar takip etti. Ödül töreninde bir konuşma yapan şampiyon Murray, “Burada birçok önemli kişi karşısında ve ülkenin başbakanı izlerken oynamak büyük bir zevk” dedikten sonra kalabalık, son yaşanan Brexit olayı nedeniyle başbakana tepkisini gösterdi.

MURRAY: “BAŞBAKAN CAMERON’UN YERİNDE OLMAK İSTEMEZDİM”

Konuşmasına devam eden Murray, “Wimbledon’da oynamak çok zorlu ancak gerçek o ki, kesinlikle ben başbakanın yerinde olmak istemezdim” ifadelerini kullandı.

Wimbledon Tenis Turnuvası tek erkeklerde Britanyalı Andy Murray, Kanadalı Milos Raonic’i 3-0 yenerek turnuvada ikinci kez şampiyon oldu.

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Wimbledon Tenis Turnuvası’nda, tek erkekler finalinde 2 numaralı seribaşı Britanyalı Andy Murray, dünyanın 6 numarası Kanadalı Milos Raonic’i 6-4, 7-6 ve 7-6’lık setler sonunda 3-0 yenerek 2. Wimbledon şampiyonluğunu, kariyerinin 3. grand slam zaferini kazandı.

İLGİLİ HABERWimbledon`da zafer Andy Murray`ninWimbledon`da zafer Andy Murray`nin