SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımı Akhisar Belediyespor’un yeni sezon öncesi Fenerbahçe’den Serdar Kesimal ve Kayserispor’dan Ömer Bayram’ı renklerine bağlamasıyla yeşil-siyahlı ekipteki gurbetçi oyuncu sayısı 9’a çıktı.

Kadrosunda Belçika doğumlu Alper Uludağ, Fransa patentli kaleci Fatih Öztürk, İsveç’te yetişen Mervan Çelik, Boşnak asıllı Kenan Karışık, futbol eğitimini Almanya’da alan Onur Ayık ve Tolga Ünlü ile Hollanda ekolünden Halil İbrahim’i barındıran Akhisar, Serdar ve Ömer Bayram’ın gelmesiyle tam bir gurbetçi takımına dönüştü.

Akhisarlı yöneticiler, çok sayıda gurbetçinin bir araya gelmesinin planlı bir çalışma olmadığını, ancak ortaya çıkan tablodan şikayet etmediklerini belirtirken şöyle konuştular:

“Günümüz futbolunda Türk oyuncular doğal yetenekleriyle ön plana çıkarken, yabancılar ve gurbetçiler, altyapıda aldıkları eğitim sayesinde başarılı oluyorlar. Kadromuzdaki gurbetçi futbolcular da kişisel yeteneklerini küçük yaşta aldıkları eğitimle daha doğru kullanabiliyorlar. Takımımızın yaklaşık üçte biri yabancı, üçte biri gurbetçi, üçte biri de yerli oyunculardan oluşuyor. Hepsinden memnunuz.”

FUTBOLCULAR TURP GİBİ

Yeni sezon hazırlıklarına başlayan Akhisar Belediyespor’da futbolcular sağlık kontrolünden geçti. Özel Doğuş Hastanesi’nde yapılan tetkitlerde oyuncularda bir sağlık sorununa rastlanmadı. Teknik direktör Cihanr Arslan 15 Temmuz’da Topuk Yaylası’nda kampa gireceklerini söyledi, “Topuk Yaylası ve Avusturya kamplarını en verimli şekilde geçireceğiz. Salzburg’ta yapacağımız 4 hazırlık maçında takımımızın performansını üst düzeye çıkaracağız” dedi.