SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni Bornova Stadı’na ilk Göztepe indi

Bornova Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla inşaasını büyük ölçüde tamamladığı Doğanlar'daki Yeni Bornova Stadı'nın çimlerine ilk defa Göztepe indi.

Güncellenme: 14:18, 09/07/2016
Yeni Bornova Stadı’na ilk Göztepe indi

Yeni sezon çalışmalarına start veren Göztepe, İzmirli taraftarların heyecanla beklediği statta antrenman yaptı. Göztepeli futbolcular ve teknik ekip, UEFA standartlarında yapılan stadyumdan memnun kaldı. Teknik direktör Okan Buruk, gelecek sezon karşılaşmalarını Yeni Bornova Stadı’nda oynayacaklarını belirtti, şunları söyledi:

“Böyle bir stada ve zemine sahip olmak bizim bu seneki en büyük şanslarımızdan biri olacak. Bornova Belediyesi’ne ve Başkan Olgun Atila’ya çok teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten her şeyiyle dört dörtlük bir stat bizi bekliyor.”

İlk etabı tamamlanan Yeni Bornova Stadı’nın çevre düzenlemeleri de devam ediyor. Ağustos ayı başında tamamlanacak ikinci etap çalışmaları kapsamında kale arkasındaki güney tribünü ile gece maçları için aydınlatma direklerinin montajı bitme aşamasına geldi. 6500 seyirci kapasiteli statta Süper Lig ve PTT 1. Lig maçları için gerekli passolig sistemi için de görüşmeler yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun görevlendirdiği şirket en geç Ağustos ortasına kadar tesise passolig sistemini monte edecek. Önümüzdeki aylarda başlayacak üçüncü etap çalışmaları kapsamında ise kuzey tribünü inşa edilecek. 6500 kişilik kuzey tribünü tamamlandığında Yeni Bornova Stadı’nın kapasitesi 12 bin 500’e çıkacak.