SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında 2 Temmuz’da Topuk Yaylası’na gelen Fenerbahçe, bugün Düzce 18 Temmuz Stadı’nda Romanya ekibi FC Voluntari ile yaptığı maçla kampı noktaladı. Fenerbahçe’nin 3-1’lik üstünlüğü ile son bulan maçın ardından açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, takımdaki herkesten memnun olduğunu söyledi.

Pereira, ”İyi bir maç oldu bizim açımızdan. Halen istediğimiz fizik kondisyonda değiliz. Ama oyun dinamiğimizi sahaya yansıtmayı başardığımızı düşünüyorum. Halen fizik kondisyonumuz eksik. Daha tempolu bir oyun oynamak için yeterli değildik. Ancak genel olarak oyunumuzu beğendim. Çok pozisyona girdik. Oyunu kontrol ettik. Aynı zamanda gençlerimiz gösterdiği performanstan da memnunum. Kişiliklerini sahaya yansıttılar. İyi bir antrenman maçı oldu” diye konuştu.

İLGİLİ HABERFenerbahçe 3 attı!Fenerbahçe 3 attı!

”MEHMET TOPAL’IN SAKATLIĞININ ÇOK CİDDİ OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Voluntari karşısında 40’ıncı dakikada sakatlık geçiren ve oyun dışı kalan Mehmet Topal’ın durumu hakkında konuşan Portekizli çalıştırıcı, ”Umarım ciddi bir sakatlığı yoktur. İyi bir zemin vardı ama bazı bölgelerde sıkıntılar yaşadık. Bu nedenle Mehmet Topal kasık bölgesinde bir rahatsızlık hissetti. Ben çok ciddi olacağını düşünmüyorum. Tabi ki doktorumuza sorarak karar vereceğiz” şeklinde ifadeler kullandı.

”İYİ BİR PERFORMANS GÖSTERİP 3 MAÇ ARASINDA EN İYİ OYUNUMUZU OYNADIK”

Hazırlık kampı boyunca oynanan 3 maçta tek galibiyet aldıklarının hatırlatılması üzerine Pereira, ”İlk defa A Takımdan bu kadar oyuncuyla da sahadaydık. Bu akşam bu açıdan da değerlendirmek lazım. Oynadığımız diğer 2 maç neredeyse takımızın tamamı alt yapıdan gelen oyunculardan oluşuyordu. Onlardan daha fazla şey beklemek yanlış olurdu. Ama bugün A Takımdan oyuncu ağırlıklı bir kadroyla sahaya çıktık. Bu nedenle oyun seviyemiz doğal olarak yükseldi. Gençlerde bu çalışma süresi ardından bizim ne isteğimizi iyi anladılar. Bizim bu seneki beklentilerimiz herkes daha iyi anladı. Doğal olarak da daha iyi bir performans gösterip 3 maç arasında en iyi oyunumuzu oynadık” dedi.

Yeni transferlerin durumlarının sorulması üzerine konuşan Vitor Pereira, ”Herkesten memnunum” diyerek sözlerini noktaladı.