SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Blerim Dzemaili’yi ikna turu

Selçuk İnan’la birlikte daha önce de oynayan ve iyi bir uyum yakalayan Blerim Dzemaili’den kalmasını isteyen Galatasaray yönetimi, bir yandan da oyuncunun maaşını 1.3 milyona düşürmek istiyor.

Güncellenme: 08:58, 09/07/2016
Blerim Dzemaili’yi ikna turu

Orta alanda büyük bir boşluğa düşen Galatasaray, yeniden Blerim Dzemaili’yi sarıldı. Genoa ve EURO 2016'da gösterdiği başarılı performansın ardından dikkat çeken 30 yaşındaki futbolcuyu ikna turları başladı. İtalya'da kiralık geçen sezonun ardından Galatasaray’a dönmek istemediğini ileten İsviçreli yıldıza forma garantisi verildi.

İLGİLİ HABERCeza krizinde kazanan Wesley SneijderCeza krizinde kazanan Wesley Sneijder

Selçuk İnan'la iyi bir uyum yakalayacağı düşünülen Blerim Dzemaili’ye ayrılabilmesi için 4 milyon Euro getirmesi gerektiğini ileten yönetim, takımda kalırsa oynayacağını da iletti. Ancak bir yandan oyuncuyu ikna etmek için çabalayan sarı-kırmızılılar bir yandan da Blerim Dzemaili’nin 2.1 milyon Euro'luk maaşını 1.3'e düşürmeye çalışıyor.

İLGİLİ HABERDzemaili`ye teklif yağıyorDzemaili`ye teklif yağıyor

BRUMA KARARSIZ

Öte yanda geçen sezon Real Sociedad'a kiralanan ancak İspanyol ekibinin satın alma opsiyonunu kullanmaması üzerine Galatasaray’a dönen Bruma, kararsızlık yaşıyor. Kendisine bazı takımlardan teklif gelmesine karşın hocası Riekerink'in kendisine kalması yönünde yaptığı baskı sonucunda kafası karışan 21 yaşındaki Portekizli, İsviçre kampı sonrasında geleceğine yön verecek