SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1’inci Ligi’nde 3’üncü sezonunu geçirmeye hazırlanan Altınordu’da Başkan Seyit Mehmet Özkan, ilk 6 takım arasına girmeyi hedeflediklerini söyledi. Kulüp politikası gereği Süper Lig’e çıksalar bile yabancı futbolcu oynatmayacaklarını tekrarlayan Başkan Özkan, şöyle konuştu:

“PTT 1’inci Ligi’ndeki ilk yılımızda play off’un kapısından dönmüştük. Geçtiğimiz sezon gol yollarında sıkıntı yaşadık. Bu sene forvet arkası ve forvete yaptığımız transferlerle eksikleri tamamladık. İnşallah Altınordu daha çok gol atan bir takım olarak ortaya çıkacak. Belki daha çok yiyeceğiz ama daha çok da atacağız.”

Rakiplerin 5 yabancı oyuncu oynatma hakkını kullandığını hatırlatan Seyit Mehmet Özkan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Böyle bir yerde biz tamamen Türk çocuklarıyla direkt olarak ‘Şampiyonluğa oynarız’ dersek gülerler. Bütün kulüpler özellikle forvet hatlarını yabancılardan seçiyorlar. Sonuçta gol atana 3 puan veriliyor. Bu sene play off için oynayacağız. Gelecek yıllarda tamamen altyapımızdan yetişen futbolcularla hedefimize varacağımıza inanıyoruz. Arsenal gibi hem futbolcu satacağız, hem üstlerde yer alacağız. Hiçbir zaman büyük paralarla transfer yapmayacağız. Aşağıdan da çok iyi gençlerimiz gelecek.”