SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni Malatyaspor sezonu eksik açtı

PTT 1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor, yeni sezon hazırlıklarına eksik başladı. Takım 2. etap çalışmalarında 6 hazırlık maçı yapacak.

Güncellenme: 18:00, 08/07/2016
Yeni Malatyaspor sezonu eksik açtı

Bolu Termal'de ilk etap kamp çalışmalarına başlayan Yeni Malatyaspor, 23 kişilik kamp kadrosunda bazı isimlerin rötarlı gelecek olması nedeniyle eksik sayıyla toplandı.

Alt yapı kökenli 9 ismin katıldığı ilk çalışmalarına izinli olan Sedat Ağçay ve Yiğitcan Erdoğan henüz katılmadı. Teknik Direktör İrfan Buz ve kardeşi Erkan Buz'un da bugünden itibaren dahil olacağı Bolu kampında 3. güne giren sarı-kırmızılı takımı yardımcı antrenörler Zafer Hızarcı, kaleci antrenörü İsmail Aydoğdu ve Engin Özdemir çalıştırdı.

6 HAZIRLIK MAÇI YAPILACAK

Kampın henüz başı olması ve teknik direktör İrfan Buz'un yeni katılacak olması nedeniyle henüz çift idman temposuna çıkmayan oyuncular bugünden itibaren tempo yükseltecek. İlk etapta 15 günlük bir kamp düşünen Yeni Malatyaspor 2. etap kampını ise henüz netleştirmedi. En az 6 hazırlık maçı oynayacak Yeni Malatyaspor yeni transferlerin kampa katılmasıyla İrfan Buz'un taktiksel çalışmalara geçeceği öğrenildi. Yurt dışından gelecek Amutu ve Preira'nın vize işlemlerinin tamamlandığı bu iki oyuncunun en geç pazartesine kadar kampa dahil olacakları belirtilirken, yerli oyuncu transferinde ise başkanın kongre sürecini atlatması bekleniyor. Pazar günü gerçekleştirilecek kongreye odaklanan yönetim kurulu yeni isimlerle yoluna devam edecek. Kongre sonrası kampa gitmeyi planladığı öğrenilen başkan Gevrek'in bu süre zarfından en az 5 oyuncuyu daha kadroya dahil edeceği ifade edildi.