SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un orta saha oyuncusu Okay Yokuşlu, Samorin kampında yoğun tempoda çalıştıklarını belirtti, “Bu yoğun temponun karşılığını alacağımıza eminim. Herkes en iyi olmak için çalışıyor” dedi.

Slovakya’nın Samorin Kasabası’nda yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor’un genç oyuncusu Okay Yokuşlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Samorin’de kamp çalışmalarının çok iyi geçtiğini belirten Okay Yokuşlu, bu konuda şöyle konuştu:

“Tesisleride ortam çok elverişli. Sezon başı kampı için burada olumlu anlamda her şey var. Sahalarımız tesisin yakınında, odalar çok iyi. Tesis gayet güzel. Takımın içinde de iyi bir ortamımız var. Genç yaştaki arkadaşlardan oluşan bir kadromuz var. Aramıza katılan arkadaşlarımızda olacak. Bulunduğumuz ortamı daha güzel bir hale getirmek için çalışıyoruz. Dolayısıyla her şeyin yolunda olduğunu söyleyebiliriz.”

“GELECEK AVUÇLARIMIZIN İÇERİSİNDE OLACAK”

Güzel bir sezonun kendilerini beklediğini ve geçmişi ders alarak geride bırakacaklarını ifade eden Okay, şöyle devam etti:

“Gelecek avuçlarımızın içerisinde olacak. Yönetimimizle, hocamızla, futbolcu arkadaşlarımızla ve çalışanlarımızla hep birlikte gayet iyi bir ortamdayız. Güzel bir sezon bizi bekliyor. İyi çalışıyoruz. Takımdaki arkadaşlık seviyesi de çok iyi. Kendime ve yeteneklerime güveniyordum. Geçen sezon inişli çıkışlı performansım vardı. Milli takımı da yakalamıştım ama Fransa’da yer alamadım. Tabi ki benim de hedefim A milli takıma gitmek.”

okay-yokuşlu-8-777

“AKYAZI’DA YENİ BİR ATMOSFER OLACAK”

Teknik direktörleri Ersun Yanal’ın agresif bir oyun anlayışı olduğunu söyleyen genç oyuncu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Hocamız geldiğinden beri belli bir oyun anlayışı var. Bunu ilk günden beri yansıtıyor. Bunu da sahada gerçekleştirebilmek için kondisyon yüklemesi yapmamız lazım. Şu anda onu yapıyoruz. Gayet sıkı çalışıyoruz. Saha antrenmanlarında onun dediklerini yapmaya özen gösteriyoruz. Yeni stadımızla kulübümüzün çehresinin de değişeceğini düşünüyorum. Yeni bir atmosfer olacak. Taraftarlarımızın da bizi burada yalnız bırakmamalarını istiyorum. Kalbi bizimle atan milyonlarca taraftarımız var. Biliyoruz, farkındayız. Onun için çalışıyoruz. İnşallah önümüzde ki sezon yeni stadımızla birlikte onlar da bizi destekler. Bizde onlara layık oluruz.”

“ÇALIŞMALARIMIZIN GERİ DÖNÜŞÜ OLACAK”

Antrenmanlarda yorulduklarını ama bunun faydasını göreceklerini de ifade eden Okay, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yorulduğumuz doğru. Ama yorulmamızın karşılığını sezon içinde alacağız. Çünkü çok iyi çalışıyoruz. Normalde 2, bazen 3 idman yapıyoruz. Sabah Tuna Nehri’nin yanında koşuyoruz. Çok sıkı çalışıyoruz. Bunun kesinlikle geri dönüşü olacaktır. Ersun hoca da görüyordur ama kimse şikayetçi değil. Herkes iyi olmak, çalışıp kendini daha da yukarı çekmek istiyor.”

“HEP BERABER İŞİ SAHİPLENECEĞİZ”

Takımda ağabeylik rolünü üstlenen futbolcular konusuna da değinen Okay, şunları söyledi:

“Kaptanımız burada değil. Mustafa Yumlu, Uğur Demirok var. Yaşı büyük tecrübeli oyuncular. Sadece onlara değil, bize de görev düşüyor. Sonuçta yaş önemli ama tecrübe de önemli. Bende senelerdir futbol oynuyorum. Onlara göre sorumluluklarım biraz daha fazla olsa da bu işi hep beraber kavramak zorundayız. Ağabeylik rolünü üstlenen Uğur abi, Mustafa abi, Güray abi.. Ama herkes bu taşın altına elini sokmak zorunda. Genç arkadaşlarımız da sahipleniyoruz. Onlar da kendilerini iyi bir çalışma ortamında olsun, kendilerini geliştirsinler diye. Hep beraber bu işi sahipleneceğiz.”

“HEDEFİM TRABZONSPOR VE A MİLLİ TAKIMDA BAŞARILI OLMAK”

Kısa vadeli hedefleri hakkında da açıklamalarda bulunan Okay, son olarak şunları söyledi:

“Benim hem yakın, hem de uzun vadede hedeflerim var. Şu anda yakın vadede olanı söylemek gerekirse Trabzonspor’da ve A milli takımda başarılı olmak ve ülkemizi temsil etmek istiyorum. Orada kalıcı olmak amacındayım. Yakın hedefim bu.”