SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Ay: Dzsudzsak için yoklamalar çekiliyor

7 futbolcu için toplu imza töreni düzenleyen Bursaspor'da başkan Ali Ay, Dzsudzsak'a birçok teklifin yapıldığını açıkladı.

Güncellenme: 21:07, 08/07/2016
Ali Ay: Dzsudzsak için yoklamalar çekiliyor

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Macar yıldız Balazs Dzsudzsak için resmi transfer teklifinin gelmediğini belirterek, “Dolaylı olarak yoklamalar çekiliyor. Biz de hepsine cevap vermeye çalışıyoruz. 15 gün içerisinde netleşir diye düşünüyorum. Geçen sene Dzsudzsak’ın maliyetinden 2 milyon düşük olarak 9 tane transfer yaptık. Taraftarımız güvensin, Bursaspor’un 1 lirasını dahi ben çarçur etmem” dedi.

İLGİLİ HABERBursaspor`dan imza şovBursaspor`dan imza şov

“15-20 MİLYONLUK FUTBOLCU ALAMAYIZ”

Bursaspor, yeni sezon öncesi ilk antrenmanını Özlüce Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Basına ve taraftara açık olarak gerçekleştirilen antrenmanda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bursaspor Başkanı Ali Ay, “Ben ve arkadaşlarım İstanbul takımları gibi 15-20 milyon Euro’luk futbolcular almak istiyoruz. Ancak gelirimiz kadar harcamak zorundayız. Bursaspor’un nasıl mali sıkıntıda olduğunu biliyorsunuz. Daha fazlasını yapamazdık. Bu takım geçen seneden çok daha iyi olacak. Mali fair-play var. Ona da dikkat etmemiz lazım. Federasyondan iki kişi geldi, oturduk ve görüştük. Eğer takımlar kendilerine dikkat etmezlerse 6. ve 7. takım bile Şampiyonlar Ligi’ne gidebileceklerini söylediler. Türkiye’deki futbol takımlarına örnek işler yapıyoruz. Zamanla herkes haklı olduğumuzu görecek” dedi.

Dzsudzsak-bursaspor-352353

“15 GÜNDE NETLEŞİR”

Tomas Necid ve Balazs Dzsudzsak’ın durumlarının sorulması üzerine Başkan Ay, “Onlar ayın 25’ine kadar izinliler. Dolaylı olarak almak isteyen kulüpler yoklamalar çekiliyor. Biz de hepsine cevap vermeye çalışıyoruz. 15 gün içerisinde netleşir diye düşünüyorum. Satılana kadar onlar bizim futbolcularımız. Satılmazlarsa devam edecekler. Pahalı transferleri ve biz de iş yapmayacakları göndermeye çalışıyoruz. Onları göndermemiz lazım ki; yapmış olduğumuz bütçeye sadık kalalım” diye konuştu.

“1 LİRAYI ÇARÇUR ETTİRMEM”

‘Biz çok ince eleyip sık dokuduk ve bu futbolcuları aldık’ diyen Başkan Ali Ay, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şu ana kadar 1 lira bile bonservis vermedik. Sadece 200 bin Euro Del Valle ile ilgili kiralama bedeli var. Belki söylemekte sakınca vardır ama yine de söylüyorum. Geçen sene Dzsudzsak’ın maliyetinden 2 milyon düşük olarak 9 tane transfer yaptık. Taraftarımız güvensin, Bursaspor’un 1 lirasını dahi ben çarçur etmem. Resmi bir teklif yok. Onlar duyum. Bizi de arıyor menajerler. Gelecek hafta onun da bir ödemesi var. Ödemesini yaptıktan sonra herhalde her şey netleşir gibime geliyor. Onun parasını hazırladık.”