SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kaldıkları otelin sahasında gerçekleştirilen antrenmanda sakatlığı bulunan Mehmet Ekici yer almazken sakatlığı kısmen geçen Mustafa Yumlu ise takımdan ayrı olarak doktor kontrolünde koşu yaptı. Diğer futbolcular ise kondisyon çalışmasının ardından topla çalıştı. Teknik direktör Ersun Yanal, şut ağırlıklı çalışmada tüm oyuncuların bireysel istatistiklerini gözlemledi, bilgisayar ekranından takip etti.

Ersun Yanal, sık sık da bazı oyuncuları daha isabetli şut atmaları için uyardı. Hasan Batuhan ve Muhammet Beşir ise isabetli şutları ile dikkat çeken isimler oldu.

TRANSFERDE AYTAÇ SULU ATAĞI

Bu arada ikinci etap kampına kadar dış transferi büyük oranda sonuçlandırmayı hedefleyen Trabzonspor’un, Bundesliga ekiplerinden Darmstadt 98 takımında forma giyen gurbetçi stoper Aytaç Sulu’yu da gündemine aldığı öğrenildi.

30 yaşındaki Aytaç’ın tecrübelerinden yararlanmak isteyen teknik direktör Ersun Yanal’ın, futbolcunun maliyetinin uygun olması durumunda bu transfere sıcak baktığı belirtildi. Bir dönem Türkiye’de Gençlerbirliği forması da giyen Aytaç’ın menajeri de, Trabzonspor’un kendileriyle ilgilendiğini doğruladı.