SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Akpro pazarlığı

Selçuk İnan’ın yanına en az iki futbolcu transfer etmek isteyen sarı-kırmızılılar, Fransızların kapısı çaldı. L’Equipe gazetesinin haberine göre 23 yaşındaki isim için 1.5 milyon Euro teklif edildi.

Güncellenme: 07:41, 07/07/2016
Galatasaray’da Akpro pazarlığı

Cimbom, orta sahasını güçlendirmek için çalışmalarını hızlandırdı. Sarı-kırmızılılar, bu mevkiye en az iki futbolcu transferi yapmayı hedefliyor. Fransızların ünlü gazetesi L'Equipe'e göre yönetim, Akpa Akpro'nun peşine düştü. Sarı-kırmızılıların 23 yaşındaki Fildişili futbolcuyu renklerine katmak için kulübü Toulouse'un kapısını çaldı ve pazarlıklara başladı.

Cimbom'un Fransızlara karşı bonservis bedeli olarak 1.5 milyon Euro teklif ettiği öne sürüldü. Toulouse kulübü, Akpro'nun sözleşmesinin gelecek sezon bitecek olması nedeniyle para kazanmak istiyor. Galatasaray'ın teklifine olumlu yaklaşan Fransızların, Fildişili futbolcunun bir sonraki satışından yüzde 20'lik bir pay istediği belirtildi. Akpa Akpro'nun adı Trabzonspor ile de anılmış ve Ersun Yanal'ın özellikle istediği bir isim olduğunun altı çizilmişti.

Yönetim Fildişili oyuncu ile de görüşmelere başladı. Transferin bir kaç gün içinde netlik kazanması bekleniyor.

AMK / GAZETE

Yayınlanma Tarihi:07:40,