SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kerber finalde

Sezonun üçüncü Grand Slam tenis turnuvası Wimbledon'da tek kadınlar 4 numaralı seri başı Angelique Kerber, Venus Williams'ı 2-0 mağlup ederek finale yükseldi.

Güncellenme: 19:40, 07/07/2016
Kerber finalde

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Wimbledon’ın onuncu gününde tek kadınlarda Alman raket Angelique Kerber, dünya sıralamasında 8. sırada yer alan Amerikalı Venus Williams ile karşılaştı.

Birinci sete karşılıklı servis kırmalarla başlayan ikiliden Venus, file önüne gelmekte zorlanınca arzu ettiği vuruşları yapamayarak 4-2 geriye düştü. Oyunda fazla risk almayan Kerber, ABD’li tenisçinin zaman zaman yaptığı açılı vuruşları ve vole oyunları karşısında zorlanmasına rağmen, karşılıklı vuruşlarda daha az basit hata yaparak seti 6-4 aldı ve maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sette turnuvanın en yaşlı sporcusu olan 36 yaşındaki Venus, sol arka adalesindeki sakatlık nüksedince oyun içinde hareket etmekte zorlandı ve skorda 3-1 geriye düştü. Altıncı oyunda iki kez üst üste çift hata yapan Kerber, daha sonra attığı “ace” ve etkili servisler ile oyunda 4-2 öne geçti. Son oyunda ilk servisini oyuna sokan Alman tenisçi, bunda başarılı olarak seti 6-4 ve maçı 2-0 kazandı.

FİNALDE SERENA WILLIMS İLE KARŞILAŞACAK

Böylece Angelique Kerber, 1 saat 12 dakika süren maçı 6-4 ve 6-4’lık sonuçlarla 2-0 kazanarak finale yükselen isim oldu. 2016 yılı Avustralya Açık şampiyonu olan Kerber finalde, 6 kez Wimbledon’da şampiyon olan ABD’li Serena Williams ile karşılaşacak.

Wimbledon’da tek kadınlar 1 numaralı seri başı Serena Williams, Elena Vesnina’yı 2-0 mağlup ederek finale yükselmişti.