SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar Belediyespor’un prim kozu

Spor Toto Süper Lig'in en mütevazı bütçeye sahip ekiplerinden biri olan Akhisar Belediyespor, diğer Anadolu kulüplerinin çok altında ücretler ödeyerek transfer yaparken görüştüğü futbolcuları yüksek prim vaadiyle ikna ettiği öğrenildi.

Güncellenme: 15:39, 07/07/2016
Akhisar Belediyespor’un prim kozu

Rakiplerinin yıllık 1.5 – 2 milyon Euro’yu bulan sözleşmelerle transfer yaptığı bir piyasada futbolcularına ortalama 400-750 bin Euro aralığında ücret ödeyen yeşil siyahlı yönetim, Türkiye Futbol Federaesyonu’nun (TFF) galibiyet ve beraberlik halinde kulüplere verdiği performans primlerini futbolculara dağıtarak dengeyi sağlamaya çalışıyor.

Federasyonun galibiyete verdiği 1.3 milyon TL ve beraberliğe ödediği 650 bin TL pirimi, kulübün acil masrafları çıktıktan sonra futbolculara dağıtan yönetim, iç saha galibiyetlerini minimum 15-20, deplasman galibiyetlerini ise 20-25 bin TL ile ödüllendiriyor.

Müsabakanın önemine göre zaman zaman daha da artan bu rakamlar, üç büyüklerle yapılan karşılaşmalarda ise en az üçe katlanıyor. Yüksek primlerin yanı sıra transfer taksitlerinin zamanında ve tam olarak ödenmesi, futbolcuların transfer döneminde daha yüksek önerileri geri çevirip Akhisar Belediyespor’u tercih etmesine sebep oluyor.

ÖMER BAYRAM’I ŞAŞIRTAN ÖDEME

Akhisar Belediyespor’un yeni sezon öncesi renklerine bağladığı 3 futbolcudan biri olan Ömer Bayram’ın, son anda devre giren Kardemir Karabükspor’un 600 bin Euro’luk teklifini geri çevirip yeşil siyahlı kulübün 400 bin Euro’luk önerisini kabul ettiği bildirildi. Akhisarlı yöneticilerin, Kayserispor’da 7 aydır para alamadığı bilinen Ömer’e, prensip anlaşmasına vardıktan sonra sözleşme bile imzalamadan bir miktar peşinat ödediği, bu durum karşısında şaşkına dönen genç futbolcunun, “Akhisar’a gelmekle ne kadar doğru karar verdiğim ortaya çıktı” dediği öğrenildi.