SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yol bisikletinin en prestijli yarışı Fransa Bisiklet Turu’nun 6. etabı olan Arpajon-sur-Cere ile Montauban yerel idaresi arasındaki 190,5 kilometrelik parkuru, Dimension Data takımının Büyük Britanyalı sürücüsü Mark Cavendish 4 saat 43 dakika 48 saniyelik derecesiyle kazandı.

Altıncı etapta, Etixx-Quick Step takımından Alman Marcel Kittel ikinci, Fortuna-Vital Concept takımından Büyük Britanyalı Daniel Mc Lay ise üçüncü sırada yer aldı. Genel klasmanda liderliğini sürdüren Belçikalı bisikletçi Greg van Avermaet ise yarınki etapta sarı mayoyu taşımaya devam edecek.

EN FAZLA ETAP KAZANAN İKİNCİ İSİM CAVENDISH

Fransa Bisiklet Turu’nun 6. etabını ilk sırada bitiren Cavendish, en fazla etap kazanan bisikletçiler sıralamasında ikinciliği paylaştığı efsane bisikletçi Bernard Hinault’yu geçti. Turda 29 etabı önde bitiren Cavendish, 34 birincilikle bu alandaki rekorun sahibi Eddy Merckx’e biraz daha yaklaştı.

Fransa Bisiklet Turu’nun yedinci etabı, L’Isle-Jourdain ile Lac de Payolle yerel idaresi arasındaki 162,5 kilometrelik dağlık parkurda yarın koşulacak.