SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Slovakya’nın Samorin kasabasında 1’inci etap kamp çalışmalarını gerçekleştiren Trabzonspor, sabah saatlerinde yaptığı aerobik koşuyla hazırlıklarını sürdürdü. Samorin kampında tempoyu artırmaya başlayan teknik direktör Ersun Yanal, takımına 3 antrenman yaptırtmaya başladı. Bordo mavili takım, günün ilk çalışmasında 50 dakikalık aerobik koşu yaptı.

Trabzonspor’un öğle saatlerinde yapacağı ikinci çalışmanın ardından akşam sahada gerçekleştireceği antrenmanla günü tamamlayacağı açıklandı.

MUSTAFA YUMLU ANCAK GELECEK HAFTA

Bu arada Trabzonspor’da sakatlıkları nedeniyle takımla birlikte çalışamayan Mustafa Yumlu ve Mehmet Ekici’nin durumlarınmın her geçen gün daha iyiye gittiği belirtildi. Dizine aldığı darbe nedeniyle yaşadığı hafif sakatlık sonrası tedavi ve özel çalışma programı uygulanan Mustafa Yumlu’nun belirgin bir iyileşme gösterdiği bildirildi. Mustafa Yumlu’nun hafta başından itibaren takımla antrenmanlara katılabileği öğrenildi.

EKİCİ’NİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Sağ dizine aldığı darbe sonucu sakatlık yaşayan Mehmet Ekici’nin tedavisine ise yoğun bir şekilde devam edildiği belirtildi. Mehmet Ekici’nin özel antrenman programı çerçevesinde çalışmalarını sürdürdüğü ve en kısa sürede takımla çalışmalara katılmasının hedeflendiği ifade edildi.