SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SON DAKİKA: Messi ve babasına hapis cezası

Lionel Messi ve babası, Barcelona mahkemesince vergi kaçırma suçundan dolayı 21 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza 24 ayın altında olduğundan hapse girmeyecekler.

Güncellenme: 14:53, 06/07/2016
SON DAKİKA: Messi ve babasına hapis cezası

Uzun süredir vergi kaçakçılığı davasıyla İspanya’da gündem olan Barcelona’nın yıldız, 1 ay önce hakim karşısına çıktı. 2007-2009 yılları arasında 4.1 milyon Euro vergi kaçırdığı iddiasıyla açılan davada zorunlu olarak ifade veren Arjantinli yıldız, kendini savundu.

Messi ve babası bu davanın ardından alınan karar sonrası 21 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemede babasına güvenerek bu sözleşmeleri imzaladığını söyleyen Messi'nin İki yılı aşmayan suçu nedeniyle hapis yatması beklenmiyor. Mahkeme Messi’nin 2 milyon Euro, babasının ise 1.5 milyon Euro ödemesine hükmetti.

Sakal ve bıyık bırakmış şekilde salona gelerek şaşırtan 29 yaşındaki futbolcu, “Ben yalnızca futboluma konsantreyim. Hayatımda 1 dakika bile imzaladığım belgeleri okumadım. Bu konularda babama ve avukatıma güveniyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Reklam gelirlerinden 2007-2009 yıllarında 4,1 milyon Euro’luk vergi kaçırmakla suçlanan Messi ve menajerliğini yapan babası Jorge Horacio hakkındaki soruşturma, Haziran 2013’te başlamıştı.

Yayınlanma Tarihi:13:45,