SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neustadter: “Çılgın taraftarları olan bir kulüpteyim”

Fenerbahçe'nin yeni transferi Roman Neustadter, kendisini 3 yıllığına sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Güncellenme: 11:43, 06/07/2016
Neustadter: “Çılgın taraftarları olan bir kulüpteyim”

Fenerbahçe’nin yeni transferi Rus defans oyuncusu Roman Petrovich Neustadter, kendisini sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde düzenlenen imza töreninde 3 yıllık sözleşme imzalayan Neustadter, çok büyük bir kulübe geldiğini ifade ederek, “Burada olmaktan dolayı mutluluk yaşıyorum. Bu formayı giymekten dolayı gururluyum. Harika bir stadımız var. Taraftarının her zaman arkasında olduğu, dev bir kulübe geldim. Bu takıma yardımcı olmak istiyorum. Takım arkadaşlarım, hocamız ve taraftarımızla birlikte başarılı olmak istiyoruz” dedi.

Fenerbahçe ile çok iyi bir sözleşme süreci geçirdiklerini vurgulayan Rus futbolcu, şunları söyledi:

“Yeni bir sözleşme imzalarken, hiçbir zaman bu sözleşme ne zaman bitecek diye düşünmem. Futbolda ne olacağını bilemezsiniz. Fenerbahçe ile çok iyi bir görüşme süreci gerçekleştirdik. Büyük bir aileye geleceğimi, büyük taraftarı olan, başarı isteyen bir kulübe geleceğimi söylediler. Burada olmak bana inanılmaz geliyor. Gerçekten çok büyük bir kulübe geldim.”

Transfer sürecinde Türkiye’den başka bir kulüple görüşmediğini de belirten Neustadter, “Futbolda çok fazla dedikodu olur. Başka takımlarla görüştüğüm doğrudur ama Türkiye’den başka bir takımla konuşmadım. Almanya dışında oynamak istiyordum, Fenerbahçe de benim için en iyi adım oldu” şeklinde konuştu.

Bir soru üzerine hem defans, hem de defans önünde oynayabildiğini ifade eden Roman Petrovich Neustadter, “Her iki pozisyonda da oynayabilirim. Her iki pozisyonda oynayacak teknik bilgiye sahibim. Takım oyuncusu olarak nitelendiriyorum kendimi. Hocam bana nerede görev verirse orada oynamaya hazır olurum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:10:35,