SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşitme engelli sporculara ‘SIFIR’ prim!

Euro 2016'da gruptan çıkamayan milli takım futbolcularına dünyanın primi akıtılırken, dünya şampiyonu olan işitme İşitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımı'na SIFIR prim verildi.

Güncellenme: 15:08, 06/07/2016
İşitme engelli sporculara ‘SIFIR’ prim!

Fransa’da düzenlenen Euro 2016’da hezimete uğrayarak ilk turda veda eden Milli Takım, “prim kavgaları” nedeniyle de adından söz ettirdi. Ülkenin yüzünü ise İşitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımı güldürdü ve dünya şampiyonu oldu.

Hezimet yaşatan Milli Takım’a dudak uçuklatan prim verilirken, ülkemizin yüz akı olan İşitme Engelliler takımımıza, tek kuruş prim verilmedi. Futbolseverler tepkilerini sosyal medya aracılığıyla dile getirirken, Teknik direktör Ali Metin ise, “Bizim her şeyimiz oraya çıkıp Türk bayrağını en yukarıda dalgalandırmak” diyerek primde gözü olmadıkları mesajını verdi.

ASIL PRİMİ ONLAR HAK EDİYOR

Dünya Şampiyonu olan İşitme Engelliler Erkek Milli Takımı'na prim verilmemesine sosyal medyada gösterilen bazı tepkiler şöyle:

Arslan Babat: Bu çocuklar sonuna kadar hak etmişler, o utanmazlar hak etmedikleri paraları alıyorlar. Bu gençlerin hakkını yiyorlar. Yapamıyorlarsa, gereğini yerine getiremiyorlarsa, o Federasyon'un kapısına kilit vursunlar, o koltukta oturmasınlar.

Hakan Bilir: Türk Bayrağını dalgalandıran bu aslanlara hiç değilse ülkemizi temsil edip şampiyon oldukları için Türk Tanıtma Fonu'ndan prim verilebilir. Abuk subuk bir çok şey için milyonlarca dolar ödeniyor.

Selahattin Gümüşsoy: Ortada böylesine bir başarı varken nasıl olur da görmezden gelinir? Takdiri de fazlasıyla hak ediyorlar hem maddi hem manevi anlamda tam destek verilmesi gerekiyor. Bu başarının görmezden gelinmesini şiddetle kınıyorum.

Ali Ekber ERTÜRK / SÖZCÜ