SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rio’da düzenlenecek 2016 Olimpiyat Oyunları’na katılmak için mücadele eden Türkiye A Milli Futbol Takımı, A Grubu’ndaki ilk maçında Kanada’ya 77 – 69 mağlup oldu. Özellikle ikinci çeyrekte ortaya koyduğu kötü performans sonrası farkın açılmasını engelleyemeyen 12 Dev Adam, daha sonra rakibini yakalamayı başaramadı. İkinci yarıda Türkiye’nin kıpırdanmasını sağlayan Cedi Osman’ın sakatlığı, milli takımı destekleyenleri mağlubiyet kadar üzdü. Başarılı basketbolcunun durumu çekilecek MR sonucu belli olacak.

türkiye-kanada-iç05-07

Maça Ali Muhammed, Sinan Güler, Cedi Osman, Samet Geyik, Semih Erden beşiyle başlayan Türkiye, ilk sayılarını Semih Erden ile serbest atış çizgisinden buldu. İlk çeyreğin bitimine 3 dakika kala Türkiye, Kanada karşısında 12-10 üstünlüğü sağladı. Ekibimiz ilk çeyreği 21-17 geride bitirdi. İkinci çeyrekte ilk 4 dakikalık bölüm geride kalırken farkı 4 sayıya düşürdük. Sinan Güler bu bölümde 7 sayıya ulaştı. Birkan Batuk'tan arka arkaya gelen sayılar ilk yarının bitimine 1:30 dakika kala farkı 7 sayıya indirdi ve Kanada'nın molası geldi. Milliler soyunma odasına 39-30 geride gitti.

türkiye-kanada-iç105-07

SON ÇEYREKTE SİLİK KALDIK

İkinci yarıda ilk sayılarımız Ömer Aşık'tan geldi. Üçüncü çeyrekte son 4 dakikaya Kanada'nın 48-34'lük üstünlüğü ile girildi. Üçüncü çeyrek Kanada'nın 59-47 üstünlüğü ile bitti. Son çeyrekte de istediği oyunu sahaya yansıtamayan Milliler maçtan 77-69 mağlup ayrıldı.

türkiye-kanada-iç205-07

Türkiye, gruptaki ikinci maçında 7 Temmuz Perşembe günü Senegal ile oynayacak. Rakibini yenmesi durumunda gruptan ikinci olarak çıkacak olan 12 Dev Adam, B Grubu’nun lideri ile karşılacak. B Grubu’nda Fransa, Yeni Zelanda ve Filipinler yer alıyor. Yani milliler grubu ikinci sırada bitirmesi halinde, Rio 2016’ya katılmak için, çok büyük ihtimalle B Grubu’nu lider bitirecek olan Fransa engelini geçmek zorunda kalacak.

Yayınlanma Tarihi:15:33,