SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea’den kovulduktan sonra bir süre takım çalıştırmayan Jose Mourinho, Manchester United’ın başına geçti. Sivri dili ile tanınan Portekizli çalıştırıcı, düzenlediği ilk basın toplantısında bu özelliğinden hiçbir şey kaybetmediğini gösterdi.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Toplantıda yeni takımına övgüler düzen Mourinho “Manchester United’ı nasıl tarif ederim bilmiyorum ama muhteşem bir takıma geldiğimi söyleyebilirim. Kulübün geçmişini biliyorum. Benden neler beklendiğinin de farkındayım. Kariyerim açısından en doğru zamanda buradayım” dedi.

İLGİLİ HABERManchester United, Zlatan Ibrahimovic`i açıkladıManchester United, Zlatan Ibrahimovic`i açıkladı

Manchester United’a başarılar kazandıracağına inandığını söyleyen tecrübeli çalıştırıcı “Manchester United beni tercih ettiği için minnettarım” şeklinde konuştu.

mourinho-iç

SİVRİ DİLİNİ YİNE GÖSTERDİ

Chelsea’yi çalıştırdığı dönemlerde sivri dili ile dikkat çeken Jose Mourinho, Manchester United’da da bu özelliğini devam ettireceğini henüz ilk basın toplantısında gösterdi. İlk olarak sürekli sataştığı Wenger’e gönderme yapan başarılı teknik adam “Premier Lig’de son şampiyonluğunu 10 – 15 yıl önce kazanmış ya da hiç kazanmamış menajerler çalışıyorum. Benim son şampiyonluğumun üzerinden ise sadece 1 yıl geçti” dedi.

İLGİLİ HABERGiggs veda ediyorGiggs veda ediyor

Hızını alamayan Mourinho, Manchester City ile anlaşan Pep Guardiola’yı da hedef aldı. Guardiola’nın İngiliz futbolu için doğru seçim olmadığını savunan Portekizli “Onun oyun sistemi daha çok topa sahip olmak üzerine kurulu… Bu nedenle İngiltere için ağır kalacaktır. Temponun yüksek olduğu bir ligde Guardiola’nın oyun sistemi özellikle taraftarlar tarafından sıkça eleştirilecektir” değerlendirmesinde bulundu.

mourinho-iç1

Manchester United’da geçen 29 yılın ardından takıma veda eden Ryan Giggs konusunda da konuşmadan edemeyen Mourinho “Onun gitmesi ile dolaylı bir ilgim var. Giggs artık menajerlik yapmak istiyordu. Manchester United onun yerine bana görev verdi. Bu nedenle onun gitmesinden ben sorumlu değilim. Bu onun tercihi” açıklamasını yaptı.

Yayınlanma Tarihi:13:32,