SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da uçuk gelişmeler oluyor. Geçen yıl görülen kartlardan ötürü futbolculara astronomik para cezaları fatura edildi. Olayı bir bütün olarak ele aldığımızda yönetimi ciddi tenkit etmek gerek ama hangi yönetimi? Ortada yönetim yok ki! Başkan Dursun Özbek ile kardeşi Mehmet Özbek, futbolun tüm kritik kararlarını hayata geçiriyor.

İLGİLİ HABERGalatasaray`dan Johansen atağıGalatasaray`dan Johansen atağı

Kombine satışı fiyasko, forma sponsoru yok… Çarçur etmeye alıştığın Şampiyonlar Ligi geliri de hayal oldu. Futbolculara ödemeler 5-6 ay geriden geliyor. Kredi borçları tüm gelirleri temliklemiş. Bu durumda Özbek Kardeşler'in yeni gelir kalemi futbolculara kesilecek cezalar oldu. Vizyon derya gibi; bas cezayı kulübe kaynak yarat!

İLGİLİ HABERSabri Riekerink`in elini öptüSabri Riekerink`in elini öptü

ZORBACA BİR ÜSLUP

Geçen yıl UEFA kriterleri kapıya dayandığında, futbolcu ücretlerinde indirim yapılmalı mı diye Dursun Özbek'e sormuştum. “Ben hiçbir futbolcumdan feda isteyemem. Tüm sözleşmelerin arkasındayım” demişti. Futbolcusunu karşısına alıp, kulübün durumunu anlatıp, güzellikle indirim isteyemeyen Başkan Özbek, Türkiye'de son yıllarda hızla çoğalan diktatör kafa yapısına ayak uydurup, adeta zorbaca bir üslupla ve Galatasaray'ın geleneklerine uymaz bir tarzla futbolcusuna mobbing uyguluyor.

sneijder-iç1

GALATASARAY SEZONU YİTİRDİ

Dursun Özbek ve kardeşinin oluşturduğu futbolcusunu linç eden hareket biçimi Galatasaray’ın 2016- 17 sezonunu da kesinlikle kaybetmesine neden olmuştur. Zaten yetersiz olan kadro yapısında Sneijder ve Selçuk gibi iki değerini böylesi hiçleştiren ceza uygulaması tüm takımın güvenini de zedeleyecektir. Eğer Sneijder'i satmak istiyorsan, alırsın menajerini karşına ve Galatasaray’a yakışır uygar bir nezaketle bunu anlatırsın. Hiçbir oyuncu Galatasaray’ın üzerinde olamaz. Sneijder'e bir ceza vereceksen bu, mantık sınırı içinde ve dozajında olmalı. 7.5 milyon Euro'ya satılırsa doğru iş yapılır.