SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre Aşık’a şok suçlama!

Kendisine yapılan tehdit ve silahlı saldırıdan Eski milli futbolcu Emre Aşık ve eşini sorumlu tutan emlakçı Ozan Girgin, suç duyurusunda bulundu.

Güncellenme: 12:11, 05/07/2016
Emre Aşık’a şok suçlama!

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray’da forma giymiş enden futbolculardan biri olan Emre Aşık’ın başı, hakkında yapılan suçlamalar nedeniyle dertte. Eyüp'te emlakçılık yapan Ozan Girgin, eski milli futbolcu ve eşi hakkında “tehdit ve silahlı saldırı” suçlaması ile suç duyurusunda bulundu.

emre-aşık-iç-05-07

Olay Beyoğlu’nda bir bina satın almak isteyen Emre Aşık ve eşi Yağmur Aşık, Eyüp'te emlakçılık yapan Ozan Girgin’in ofisine gitmesi ile başladı. Bir otelin satın alınması konusunda avukat ile anlaşan Emre Aşık, 800 bin lira ödeme yaptı. Ancak binanın sahibi ortaya çıkıp, “Avukatın satış yetkisi yok” deyince anlaşma iptal oldu.

Ozan Girgin, olayların bundan sonra başladığını iddia etti. Habertürk Gazetesi’nden Müslim Sarıyar’ın haberine göre Ozan Girgin önce telefonla, daha sonra evine gelen 3 kişi tarafından ölümle tehdit edildi. Cuma günü de aracı kurşunlanan Girgin, tehdit ve saldırılardan sorumlu tuttuğu eski futbolcu Emre Aşık ve eşi Yağmur Aşık hakkında suç duyurusunda bulundu.

emre-aşık-iç1-05-07

Girgin, olayı şu şekilde anlattı:

“Emre Aşık bir otel binasının sahibinin avukatı olan Metin İ.'yle anlaştı, 800 bin lira ödeme yaptı. Birkaç gün sonra binanın sahibi ortaya çıktı. Avukatın satış yetkisinin olmadığını söyledi. Parayı istedik, Metin İ. para almadığını söyleyince suç duyurusunda bulunduk.”

Aşık'ın parayı kendisinden istediğini savunan Girgin “İlgim olmadığını söyledim. Sonra tehditler ve kurşunlama oldu. Tehdit edenler, kendilerini Yağmur Aşık'ın gönderdiğini söyledi” dedi.

Girgin'in şikâyetinin ardından şimdi polis, Aşık çiftinin ifadesini alacak.

emre-aşık-iç2-05-07

YAĞMUR AŞIK SUÇLAMALARI REDDETTİ

Yağmur Aşık ise iddiaları reddetti. Hem dolandırıldıklarını hem de iftiraya uğradıklarını söyleyen Aşık şöyle devam etti:

“800 bin TL değil 1.5 milyon TL kaptırdık. Bununla ilgili de savcılığa şikâyetimiz mevcut. Şimdi de iftira atıyorlar. ‘Tehdit ettiler' diyor. Madem öyle emlakçının evinin her yerinde kamera mevcut. Neden görüntüleri emniyete vermedi. Araç kurşunlama olayıyla da bağlantımız yok. Onu da kendisi yaptırmıştır. Bizi davadan vazgeçirmek için kurdukları senaryo. Paramızı alana kadar vazgeçmeyeceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:12:10,