SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Ayrılması için Sneijder’i tahrik ediyorlar’

Wesley Sneijder'in menajeri Guido Albers, olay yaratacak açıklamalar yaptı.

Sneijder'in menajeri Guido Albers, Galatasaray Yönetimi'ni topa tuttu... Oyuncunun kulüpten ayrılması için tahrik edildiğini belirten Albers, avukatlarının TFF'ye de konuyla ilgili başvurduğunu belirtti.
Galatasaray'da Wesley Sneijder gerginliği tüm hızıyla devam ederken, Hollandalı yıldızın sivridilli menajeri Guido Albers, De Telegraaf Gazetesine bomba açıklamalar yaptı. İşte Albers'in olay yaratacak açıklamaları:
"Galatasaray, Sneijder'in sözleşmesinde yer alan 7.5 milyon euroluk bonservisi almak için onu zorla göndermeye çalışıyor. Ama kullandıkları yöntemler çok ilginç, Hollanda'da bir amatör futbolcu sarı kart gördüğünde 15 Euro ceza alıyor ve kulubü adına buna üzülüyor ama Wesley'den bir sarı kart için 300bin euro istiyorlar. Bunu tabii ki de kabullenmeyecek ama Galatasaray'ın olayı bu seviyeye düşürmesi çok üzücü."
"Sneijder'i tahrik etme olayları bu ay başında da devam etti, kulüp ve hocası 1 Temmuz'da antrenmanlara katılmasını istedi. Ne gariptir ki Galatasaray kulübü yetkilileri zaten Sneijder'e 8 Temmuz'a kadar izin vermişti. Bu söz kupa finalinin hemen sonrasında Wesley'e bizzat kulüp yetkilileri tarafından verildi. Bunu anlamak mümkün değil zaten Wesley de kabul etmedi. Şu an da İspanya'da ailesiyle tatilde ama özel antrenmanlarını da tabii ki yapıyor."
"Sneijder asla kendisini bu şekilde kulüpten uzaklaştırılmasına izin vermeyecektir. Hele de taraftarın şu an kendisini el üstünde taşıdığı bir dönemde... Eğer Galatasaray'dan ayrılırsa bu kendi isteğiyle olacaktır. Fakat taraftarı ve Galatasaray'ı çok sevdiği için sözleşmesini burada tamamlamak istiyor."